Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Seyahate giderken bavulunu nelerle dolduruyorsun?

Seyahat ipuçları

Seyahate giderken bavulunu nelerle dolduruyorsun?

Seyahate giderken bavulunu nelerle dolduruyorsun?
Aralık 15
12:42 2015

Seyahat etmek şüphesiz hayattaki en büyük zevklerden biri. Bu nedenle, seyahat etmeden önce düşünecek birçok şeyimiz vardır.

İlk satın alınması gereken şey bir gezi rehberidir. Bu tür rehberler gezmek istediğin yerle alakalı çokça bilgiye sahiptir. Örneğin, yemek yiyebileceğin en iyi restoranlar, ziyaret etmek için en önemli anıtlar ve şehirler ve ya ülkeyle alakalı bazı bilgiler. Normalde bu kitapların kullanımı kolaydır ve yaşa ve zevke bağlı olarak her çeşit insana hitap eder.

travel guide

Diğer düşünmen gereken şey ise hava durumu; bu bavulunu nasıl doldurman gerektiği konusunda sana yardımcı olacaktır. Bu nedenle seyahat etmeden önce hava durumunu kontrol etmelisin. Ayrıca restoranların, dükkanların ve anıtların giriş-çıkış saatlerini kontrol etmen de öneriliyor.  Çünkü ülkeye göre, alıştığının aksine farklı zamanlarda açık ve kapalı olabilirler.

closed

Eğer birkaç günlüğüne seyahat ediyorsan otelinin lokasyonu da düşünmen gereken şeylerin arasında. Otel seçerken, lokasyonuna ve temiz olup olmadığına dikkat etmelisin. Eğer çocuklarla bir seyahate çıkıyorsan, bazı şehirlerin otellerinde katılabilecekleri , onlar için fantastik bir deneyim olabilecek aktiviteler ve  kulüpler mevcut.  Eğer arabanız yoksa düşünülecek diğer bir şey ise otelin toplu taşımaya yakın olup olmadığıdır.

Önemli gözükmemesine rağmen, ailenize ya da arkadaşlarınıza alacağınız hediyelik eşyaları satan yerleri bulmakta önemli bir konu. Bu bilgiyi gezi rehberi kitabında ya da internette bulabilirsin. Ayrıca en tipik hediyelik eşyaların ne olduğunu da araştırabilirsin.

souvenirs

En son düşünmen gereken şey ise, uygun kıyafet. Bazı ülkeler kendi kültürlerine sebepleri ve de saygı amacıyla senden belli bir şekilde giyinmeni bekleyecektir. Yerli insanları ve de gelenekleri utandırmamak amacıyla gitmeden önce kontrol etmek, önerilenler arasında.

Artık seyahat etmeden önce ihtiyacın olan temel şeylerin neler olduğunu biliyorsun, problemsiz seyahat edebilir ve de tecrübenin tadını çıkartabilirsin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment