Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Amerika > Bir kaplumbağa gönüllüsü olmak istemez miydin?

Amerika

Bir kaplumbağa gönüllüsü olmak istemez miydin?

Bir kaplumbağa gönüllüsü olmak istemez miydin?
Ocak 29
00:46 2016

Eğer bir kaplumbağa gönüllüsü olmak istiyorsan, şüphesiz bunu gerçekleştireceğin en iyi şehir Cancun’dur. Cancun, harika otelleriyle, dükkan ve dünyanın en güzel sahil kenarlarında bulunan tatil yerleriyle karakterize edilen bir yerdir. Ayrıca dünyanın en iyi birçok diskosuna da ev sahipliği yapmaktadır.

shutterstock_92888323 (1)

Gerçekte, Yucatan’ın kuzey kıyılarında birçok arkeolojiyle alakalı yer ve şehri en iyi şekilde görebileceğin ve de yüzebileceğin düden mağaralarını bulabilirsin.

Eğer kaplumbağalarla ilgilenmek istiyorsan “Isla Mujeres.”  olarak adlandırılan bir adada üç farklı kaplumbağa bulabilirsin. Bu adadaki kaplumbağalar, sahile yumurtlamak için gelirler.

Cancun, Meksika’da gönüllü ol!

Burada, bütün insanların onları koruyabileceği bir barınak bulunmakta. Bu yerde, gönüllü olarak işbirliği yapabilir ve bu önemli hayvanlara yardım edebilirsin.

Eğer bu harika hayvanı sadece görmek istersen, Xel-Há’ya ziyarete gidebilirsin. Burada, kaplumbağaların bugünlerde yumurtladığı en büyük sahili bulabilirsin. Bu yerlerde gönüllü işleriyle alakalı birçok program bulabilirsin.

Akumal sahiliyle, gölüyle ünlü, ayrıca kaplumbağaların yumurtladığı diğer bir yerdir.  Akumal, gerçekten ilginç bir yer olup Meksika lehçesinde “kaplumbağaların yeri” anlamına gelmektedir.

Eğer önümüzdeki aylarda burayı ziyaret edersen, kaplumbağalarla fotoğraf çektirmek isteyen birçok turiste rastlayacaksın.  Ancak tedbirli olmalısın, çünkü kaplumbağalar kolayca korkabilen hayvanlardır.

shutterstock_193037222

Eğer kaplumbağaları yakından görmek istersen, bazı sahillerde denizaltı aktiviteleri tercih etmelisin, bu eşsiz tecrübenin tadını çıkart!

Gördüğün gibi, bu tip hayvanlarla gönüllülük yapmak, bayılacağın gerçekten inanılmaz bir tecrübe. Eğer bu ülkeye ziyaret etmeye karar verdiysen, en iyi fiyatlarla Cancun’a seyahat edebileceğin uçuşlar bulabileceğini unutma.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment