Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Asya > Şangay´da 48 saat

Asya

Şangay´da 48 saat

Şangay´da 48 saat
Ocak 01
15:32 2016

Şangay, 24 milyonluk nüfusu ile dünyanın en büyük şehridir. Eğer buraya ziyaret etmeyi düsünüyorsanız, işte size bir haftasonu icin ipuçları.

Fransız İmtiyaz alanı

Ziyaret etmeye eski fransız imtiyaz alanı´nda yürüyüş yaparak başlayabilirsin. Şangay´daki Fransız imtiyaz´ı ondokuzuncu yüzyıldan 1943 tarihine kadar yer almıştır ve Fransızların mevcudiyeti, mükemmel bir sekilde bölge mimarisine yansıtılmıstir. Yarım yüzyıl önce bitmesine rağmen, birçok bina kendini, iyi korunmuşluklarıyla bir anlığına avrupada hissettirebilir. Fransız İmtiyazindaki bölgelerden biri olan Tianzifang, bir sanat mekanı, küçük mağazalar, sanat galerileri, kafeler, barlar ve restoranlarla dolu bir yerdir.

shutterstock_142274914

Wulixiang- Shikumen müzesi

Size Şangay´ın 1920´lerdeki hayatlara bir bakiş açısı sağlayacak olan Wulixiang- Shikumen müzesi´ni ziyaret etme sansini kaçırmayın. Müze, Şangay stiline sahip geleneksel bir binada yer alıyor ve 1920´lerin Şangay aile evlerinin detaylı üretimini, ev eşyaları ve mobilyalarını görme şansını sunuyor.

Pudong yeni yaşam alanı

Gökdelenlerin çoğunluğunun bulunduğu Şangay´ın yeni bir yaşam alanı olan Pudong bölgesini ziyaret etmek, sizi bir bilim kurgu filminde gibi hissettirecek.Jin Mao Kulesi ile oluşturulmuş olan inanılmaz uzunluktaki gökdelenler grubu (420,5 metre), 88 katlı bir gökdelen, Şangay Dünya Finans Merkezi, (492 metre) ve Şanghay Kulesi (632 metre) Çin’in en yüksek binası ve dünyanın ikinci yüksek binasıdır. Bölgede yer alan bir diğer dönüm noktasına ve şehrin manzarası eşliğinde onbeş gözlem evi seviyesine sahip olan kule ise Oryantal Kulesi´dir. En üstteki gözlem evi alanı, cam bir zemine sahiptir. Oryantal Kulesi´ne yapılacak bir gezi unutulmaz bir deneyim olacaktır.

pexels-photo (1)

Budist Tapınakları

Şangay´a yapılacak bir gezi Budist tapınakları görülmeden eksik kalacaktır. En büyüğü ve otantiği Longhua Tapınağıdır. 242´de insa edilmistir ve 20.000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Yeşim Buda Tapınağı, nispeten daha yenidir. Ondokuzuncu yüzyılın sonlarında iki Yeşim Buda büstü ile birlikte denizden Burma tarafından getirilerek keşfedilmiştir.

shutterstock_42365611

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment