Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Sıkılmayacağın bir şehir, Floransa

Avrupa

Sıkılmayacağın bir şehir, Floransa

Sıkılmayacağın bir şehir, Floransa
Şubat 02
18:48 2016

Toskana’nın başkenti yılın her zamanı ziyaret edilebilecek, hoş bir başkenttir. Toskana’da hava ılıman ve turist sezonu yılın her dönemi açıktır. Yağmur yağsa bile yapılacak şey doludur: müzeler, sergiler, yemek dersleri ve tabi ki de alışveriş.

Şehri keşfetmeye tarihi merkezinden başlayabilirsin. Floransa’nın merkezi gerçekten küçük olsa da büyüleyici sokaklarını gezinmek, sokak müzisyenlerini dinlemek ve ya sayısız kafelerinden birinde bir kahve içmek yarım gününüzü alacaktır.

shutterstock_317180195

Toskana’da turistlerin ilgisini çeken ana şey kuşkusuz Cattedrale di Santa Maria del Fiore olarak adlandırılan Floransa Katedralidir. Duoma ve onun en tepesinde bulunmamış kişi Floransaya hiç gelmemiş sayılır denilmektedir. Gerçekten Floransa’ya gelirsen, katedrali ziyaret etmelisin. Avrupa’nın en güzel kilisesi olmasının yanı sıra, tepesinden izleyeceğin şehrin manzarası nefes kesici güzelliktedir.

shutterstock_261432167

Kültür, gelenek ve romantizm dolu bir şehir

Ünlü Ponto Vecchio köprüsünde bir yürüyüşe çıkma şansını sakın kaçırma. Köprü 14. yüzyılda inşa edilmesine rağmen original görünüşünü korumaktadır. Ticari dükkanların yerine bugünlerde hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır. İkinci Dünya Savaşı sırasında bir çok köprünün yol olurken Ponto Vecchio köprüsüne dokunulmamıştır. Yerliler, Hitler’in açık emriyle köprüye dokunulmadığını söylüyorlar.

shutterstock_137058113

Floransa’ya bir yolculuk İtalyan sanatını öğrenmek ve müzelerini gezmek için iyi bir fırsat. Tuskano’daki en ünlü müzelerden biri Galeri. Koleksiyonun en önemli eseri İtalyan Rönesansı’nın kesinlikle en tanınmış heykeli olan Michelangelo’nun 5 metrelik David’in mermer heykelidir. Floransa’nın diğer bir müzesi ise İtalya’da en çok ziyaret alan Uffizi Galerisi’dir. Koleksiyonu Leonardo da Vinci, Titian, Michelangelo, Sandro Botticelli ve daha birçok sanatçının yapıtlarını içermektedir.

shutterstock_88027312

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment