Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > İspanya’daki favori turizm şehirleri hangileridir?

Avrupa

İspanya’daki favori turizm şehirleri hangileridir?

İspanya’daki favori turizm şehirleri hangileridir?
Şubat 28
22:22 2016

İspanya, sahip olduğu hayatınızda bir defa da olsa görmeniz gereken heyecan verici şehirleriyle çokça turistin ziyaret etmek istediği bir ülke. Bu sebeple, günümüzde İspanya dünya genelinde çok fazla ziyaret edilen ülkeler arasındadır.

İspanya’daki en ünlü şehirleri keşfet!

İspanya’da turizm minik minik artmaya başlamıştır, ama turistler için diğerlerinden daha fazla öneme sahip şehirler de vardır. Bu şehirler bu yıl sırasında, Madrid, Barselona ve Sevilla’dır. Kültürleri, otelleri ve gastronomileri sayesinde hepsi oldukça popülerdir. Ayrıca, otellerin çoğunun geceliği 80 euro’dur, yani çokta pahalı değildir.

shutterstock_178539545

Ama, diğer yandan rahatlatıcı bir turizm gezisi yapmak istiyorsan, Gerona, Segovia ve Tarragona’dan birini seçmelisin. Bu şehirler İspanya’nın kuzeyinde yer alan oldukça etkileyici şehirlerdir.

shutterstock_213422017

Eğer ülkenin en güzel plajını ziyaret etmeye karar verdiysen, burası şüphesiz Alicante’deki Costa Blanca, Castellón’daki  Costa del Azahar ve Tarragona’daki Costa Dorada olmalıdır. İspanya’da çok çeşit ve özel plaj olduğunu bilmelisin.

shutterstock_197317964

Başlıca anıtlardan bahsedecek olursak, bu seni en çok ziyaret edilen, Granada, Endülüs’te bulunan Elhambra’dır. Elhambra, ziyaret sayısıyla tarihindeki en iyi yılını bu yıl yaşamıştır. Ayrıca ziyaret edebileceğin başlıca semtleri Albaicin ve Sacromonte’dir.

shutterstock_266835224

İspanya dışında ziyaret edebileceğimiz diğer şehirlerde bulabiliriz. Her yerden önce Roma, Paris ve Londra.

Ya sen? İspanya’daki bu özel şehirleri ziyaret etmek ister miydin?

Eğer başlıca şehirler olan Madrid, Barselona ve Sevilla’yı ziyaret etmek istersen, en iyi fiyatlarla online bir şekilde uçuşlar bulabileceğini unutma.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment