Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Amerika > Manhattan’daki en ünlü üniversiteler hangileridir?

Amerika

Manhattan’daki en ünlü üniversiteler hangileridir?

Manhattan’daki en ünlü üniversiteler hangileridir?
Şubat 25
17:27 2016

Manhattan iki ünlü üniversiteye sahiptir. İlki Columbia Üniversitesi, ikincisi ise Fordham Üniversitesi’dir. Belki de dünyadaki en prestijli üniversiteleri olmaları nedeniyle her öğrencinin okumak istediği Amerika’da bulunan iki üniversitedir. Eğer New York’u ziyaret edersen, kesinlikle bu üniversiteleri ziyaret etmen gerekir.

Amerika’daki en ilginç üniversiteleri keşfet!

Bu üniversiteler Manhattan’ın kuzeyinde yer almakta ve ülkenin en ilginç şeyleri arasında bulunmaktadır. Columbia Harlem’de kendi kampüsünü içermektedir. Fordham’ın ana kampüsü ise Bronx  bölgesinde bulunmaktadır.

Columbia Üniversitesi 1754 yılında yapılmış New York’un en, Birleşmiş Milletler’in en eski beşinci üniversitesidir. Manhattan civarında 22 farklı fakültesi vardır ve bunlar turistleri çeken şeyler arasındadır. Ana kampüsü, Upper West Side ve Harlem arasında bulunan Morningside Heights mahallesindedir. Ana binası ziyaretçiler için bir merkez olan Low Memorial Library’dir (Low Memorial Kütüphanesi).

shutterstock_108798089

Burada, günümüzde bir çok dini kutlamanın yapıldığı Aziz Paul Chapel’ini ziyaret edebilirsin. Barnard College (Barnard Koleji) eski bir dişi üniversite ve Teachers College (Öğretmen Okulu) ise kampüsteki en eski yapıdır.

Diğer yandan, Fordham Üniversitesi iki kampüse sahiptir. Ana kampus bildiğiniz gibi Bronx’da yer almaktadır. Bu yer Yankees stadyumuna, hayvanat bahçesine ve botanik bahçeye oldukça yakındır. Bu nedenle burası çok turistiktir. Pasaportunu getirmeyi unutma, çünkü güvenlik bakımından oldukça sıkıdır. Eğer kampüsü ziyaret edersen, filmlerdeki gibi otantik bir Amerikan kampüsü keşfedeceksin.

shutterstock_135343460

Gelecek yıllarda New York’u ziyaret etmek istiyorsan, ülkenin en ünlü üniversitelerini de ziyaret et! Bayılacaksın! New York’a en iyi fiyatlarla online uçuşlar bulabileceğini unutma!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment