Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Berlin duvarına yakın neleri görebilirsin?

Avrupa

Berlin duvarına yakın neleri görebilirsin?

Berlin duvarına yakın neleri görebilirsin?
Mart 24
01:18 2016

Berlin duvarı, Berlin’in hatta Almanya’nın en popüler ve en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Bu durum bu anıtın neredeyse bir yüzyıl sürmüş, önemli ve bir o kadar da ünlü tarihi sebebiyle gerçekleşmektedir.

shutterstock_358457861

Ama şunu bilmelisin ki bu duvara yakın önemli ve hayatınızda bir kere de olsa görmeniz gereken birçok anıt mevcuttur.

İlki Unter den Linden bulvarının girişi olan Brandenburg Köprüsü. Batı Berlin’de bulunmaktadır. Burası Ronald Reagon’un Soğuk Savaş sırasında verdiği o ünlü konuşmanın gerçekleştiği yerdir. Ayrıca bu anıt Berlin’in bir sembolüdür.

shutterstock_307803398

Harika bir şehir olan Berlin’i keşfet!

Önemli yerlerden bir diğeri ise Friedrichstrasse’de bulunan Checkpoint Charlie’dir (Çarli Kontrol Noktası). Çokça ziyaretçinin bulunduğu ve en favori fotoğraf çekilen yerlerdendir.

shutterstock_173373017

Eğer Berlin Duvarı’nın hikayesi hakkında daha çok bilgiye sahip olmak istersen duvarın bir müzesi bulunmaktadır. Burada 90 yıl öncenin günlük hayatını öğrenebilirsin. Fuar tamamlanmış olup oldukça da iyi belgelenmiştir. Bunların yanı sıra savaş sırasında kullanılmış bütün tiplerdeki araçları görme imkanına sahip olabilirsin.

Son olarak Berlin’de Friedrichstrasse’ye yolun düşerse Tränenpalast (Palace of Tears)’ı ziyaret edebilirsin. S-Bahn istasyonuna yakın bir yerde bulunmaktadır. Bu isim ironiktir. Çünkü burası bir saray değildir sadece Almanya’da doğudan batıya geçilen eski bir sınır kapısıdır.

Görebileceğin gibi Berlin keşfedilmeyi bekleyen bir şehirdir ve en az bir hafta kalman gerekir. Bunun yanı sıra Berlin her köşesi ayrı özel olan yaşamak için inanılmaz bir yerdir. Bu şehrin en güzel yönü her yeri yılın her zamanında gezebiliyor olmandır. Eğer bu şehre gelmek istersen, dünyanın tüm ana şehirlerinden buraya internet üzerinden ve değişik sitelerden en iyi fiyatlarla uçuş bulabileceğini unutma.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment