Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Bugün Porto’yu ziyaret ettik

Avrupa

Bugün Porto’yu ziyaret ettik

Bugün Porto’yu ziyaret ettik
Mart 13
13:51 2016

Yaşayan 1,7 milyon fazla kişiyle birlikte, Porto, Portekiz’in Lizbon’dan sonraki en büyük şehridir. Şehir, Duero nehrinin ağzında Portekiz’in kuzeyinde yer almaktadır. Mahalleleri, şık villaları, dar sokakları ve tarihi merkeziyle şehir, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır.

shutterstock_164380868

Porto yürümeye elverişli bir şehirdir, bu nedenle şehrin her köşesini görme ve ulaşma durumu için hiçbir toplu taşımaya ihtiyaç yoktur. Rua Santa Catarina, Porto’nun  ana alışveriş caddelerinden biridir. Cafe Majestic gibi çok bilinen bar ve restoranlarında dahil olduğu bir çok mağaza ve butik bulmanız mümkün. Cafe Majestic, 20. Yüzyılın 20’li yıllarında açılmış ve birçok artist ve yazara ilham kaynağı olduğu gibi birçok ünlü kişinin de buluşma noktası olmuştur.

Plaza de la Libertad, şehrin eski ve modern bölgelerinin birleştiği Porto’nun merkezidir. Avenida de los Aliados ile birlikte bir bulvar bu meydanla birlikte başlar ve modern binalarıyla bilinen bu yer en önemli yerlerden biri olup Porto’nun en canlı yerlerindendir.

shutterstock_288235640

Porto’nun en çarpıcı mahallelerinden biri, nehrin kıyısında bulunan Ribeira’dır. Akşam boyunca yürüyüşe çıkmak, akşam yemeği yemek ve şehrin manzarasının tadını çıkartmak için mükemmel bir yer.

shutterstock_270312668 (1)

Şarabın ve şehrin tadını çıkart!

Eğer şarabı seviyorsan kesinlikle Vila Nova de Gaia’yı ziyaret etmelisin. Mahalle nehrin diğer tarafında bulunmaktadır ve Porto’daki şarapların çoğunluğunun üretildiğin yer olarak bilinmektedir. Vila Nova de Gaia’da ki diğer bir tipik atraksiyon ise “rabelos”, daha çok şarapların taşınması için kullanılan ve bu günlerde Duero nehrinde küçük geziler yapan botlar. Son olarak Atlantik Okyanusu ile buluşan bir yer olan Foz do Douro’yu ziyaret etme şansını kaçırma. Sahil kesiminden manzara harika.

shutterstock_294186998

Duero nehrinde akşamleyin yapılan bir yürüyüş, sayısız teraslarda denenecek şaraplar ve Mercado do Bolhao’ya yapılacak bir ziyaret gezinizin unutulmak anlarını kapsayacak.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment