Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Dublin, İrlanda’da neler görebilirsin?

Avrupa

Dublin, İrlanda’da neler görebilirsin?

Dublin, İrlanda’da neler görebilirsin?
Mart 02
00:55 2016

Dublin, Liffey gölü tarafından iki parçaya ayrılmış İrlanda’da bulunan bir şehirdir. Liffey gölünün kuzey tarafında tarihle dolu, canlı O’Connell caddesini bulabiliriz.

shutterstock_234549364

Çokça yıl önce, orta sınıf insanlar orada yaşıyordu, ama bugünlerde mimarıyla şaşıracağın o görkemli evleri görebiliriz. Ayrıca birçok müzeyi, geçmişle alakalı tabelaların bulunduğu ana caddeleri ve spor yapabileceğin yerleri bulabilirsin.

Dublin’in en muhteşem olan, şehrin kuzey tarafını keşfet!

O’Connell tüm şehrin en önemli caddelerinden biridir. Bu ana caddede bu şehir için çok önemli ve oldukça ünlü olan “the Liberator of Daniel O’Connell” olarak adlandırılan heykelin bulunduğu Grafton Caddesi’ne oldukça yakındır.

Ana caddede the General Post Office de (postane) bulunmaktadır. Burası İrlanda’nın sembolüdür ve 1616’da İrlanda ve Birleşik Krallığın arasındaki ayaklanmayla ilişkilidir.

shutterstock_290363591

Eğer birkaç kilise ziyaret etmek istersen, en güzelinin Presbytrian Abbey olduğunu unutma, ayrıca buraya çok yakın the Garden of the Remembrance’ı da bulabilirsin.

shutterstock_290363642

Diğer yandan eğer edebiyat seviyorsan bu şehirde kitapların rotasını yapabileceğini ve Dublin Writers Müzesini ziyaret edebileceğini unutma. Bu müze 18. yüzyıldan kalma orijinal binasıyla burada bulunmaktadır.

Ayrıca eğer sanat seviyorsan, 19. yüzyılın avrupa ve irlandalı sanatçılarının resimlerini görebileceğiniz Hugh Lane Modern Sanat Galerisi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Gördüğün gibi, Dublin hayal edebileceğinz herşeyi bulabileceğin, keşfetmen gereken bir dünya şehri! Ve en iyisi de farklı web sitelerinde en iyi fiyatlarla farklı şehirlere online uçuşlar bulabilecek olman. Dublin’i ve avrupa’da yeni bir şehri keşfet!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment