Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > İspanya’daki en ünlü akvaryumlar hangileridir?

Avrupa

İspanya’daki en ünlü akvaryumlar hangileridir?

İspanya’daki en ünlü akvaryumlar hangileridir?
Mart 22
13:41 2016

Akvaryumlara ziyaret, bir ülkeye gidildiğinde ve bazı şehirler görülmek istendiğinde herkesin yapmak istediği bir şeydir. Bu sebeple İspanyada’kilerin en önemlilerini ve hangilerinin görmeye değer olduğuna değineceğiz.

Bugünlerde, İspanyadaki akvaryumlar oldukça modern ve yapıları güzel bir dizayna sahip.

shutterstock_299175806

Bu makale ile birlikte bu ülkedeki en ünlü akvaryumları anlatacağız.

Suda yaşayan canlıların nerede ve nasıl yaşadıklarını keşfet!

İlk olarak denizin karşısında bulunan Gijon’daki akvaryum ile başlayalım. Burada çocuklar  denizatı ve denizanası gibi farklı hayvan türlerini görme şanslarına sahip olacaklar.

Diğeri ise Endülüs bölgesinde bulunan Granada’ya yakın Almuñecar’da yer alan akvaryumdur. Burada tropik balıklarını, farklı tür köpekbalıklarını ve hatta deniz kartallarını bile görebilirsin.

shutterstock_273929318

Eğer nehirlerle bağlantılı hayvanları görmek istiyorsan şüphesiz gitmen gereken akvaryum Zaragoza’da. Burada Nil nehrine, Mekong’a, Amazonlara, Darling ve Ebro’ya ait hayvanları bulacaksın. En ünlü hayvanlar amfibi türüne ait olanlar ve balıkların endemik türleridir.

İspanya’nın başkenti Madrid’de birçok önemli akvaryumun bulunduğu Zoo’yu ziyaret edebilirsin. Burası Avrupa’nın en büyüğüdür. Burada bulunan en etkileyici hayvan ise boğa köpekbalığıdır. Ayrıca yunus akvaryumuna gidip yunusları da görebilirsin.

shutterstock_56551942

Son olarak tüm ülkede belki de tüm dünyada oldukça önemli olan ve Valencia’da bulunan oşinografik… Ciudad de las Artes y las Ciencias’da bulunan bu yer 10,5 metre derinliğinde ve 24 milyon litre suya sahip bir yunus akvaryumuna sahiptir.

shutterstock_15696325

Gördüğün gibi İspanya’da heyecan verici birçok akvaryum bulunmaktadır. Eğer bu şehirlerden birini ziyaret etmek istersen, ana şehirlerden birçok uçuş bulabileceğini unutma.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment