Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Lüksemburg’u ziyaret etmek için nedenler

Avrupa

Lüksemburg’u ziyaret etmek için nedenler

Lüksemburg’u ziyaret etmek için nedenler
Mart 20
13:08 2016

Lüksemburg, Avrupa’nın en küçük bir o kadar da büyüleyici ülkelerinden biridir. Avrupa’nın kalbinde bulunmakta olup Almanya, Belçika ve Fransa tarafından etrafı sarılmaktadır. Bulunduğu yer, komşu ülkelerine yakınlığı, ülkede yaşayan milliyetlerin miktarı , Lüksemburg’u Avrupa kültürünün mükemmel ve karmaşık bir örneği yapıyor.

Lüksemburg’un başkenti zıtlıkların şehri olup, yüksek teknoloji binaları ile modern bir iş merkezi olmakta ve aynı zamanda da tarihi yapıları büyük oranda korumaktadır.  En belirgin turistik yerleri Avrupa’daki en güçlerinden biri olan kalesi ve tarihi kentidir. İkisi de UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. Lüksemburg’u özellikle ilginç kılan şeylerden biri Avrupa Birliğinde aldığı roldür. Kurucu üyelerinden biridir. Ayrıca Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Adalet mahkemeleri gibi AB’nin birçok enstitüsüne ev sahipliği yapmaktadır.

shutterstock_29761849

Ülkenin büyüklüğünün aksine, Lüksemburg’un manzaraları basitçe nefes kesicidir. Ormanların, göllerin, nehirlerin ve tepelerin güzelliğine karşı direnmek zordur. Yürüyüş, bisiklet turu, romantik bir tatil ve aile gezilerinin yapımına elverişli üç tane doğal rezerv bulunmaktadır. Bu rezervlerin çevresinde zengin bir eğlence programı ile küçük köyler ve yerli yemeğin harika çeşitlerinin yer aldığı birçok konforlu restoran yer almaktadır.

shutterstock_210546166

Şenlikler ve geleneklerle dolu bir ülke

Harika manzaralarının yanı sıra Lüksemburg kutlama ve festivalleriyle ünlüdür. Lüksemburg’un kutlama programı binlerce konser, spor etkinliği, geleneksel şenlikler ve her zevke uygun müzik festivalleriyle doludur. Bazı kültür etkinlikleri Katedral Gecesi’ni de içermektedir. Ki bu katedrallerin kapılarını akşamları açtığı ve Wiltz ve birçok diğer festivale ortaklık ettiği etkinliklerdir. Ayrıca yaz kampı kapsamında Lüksemburg’un başkenti ücretsiz konserler, World MeYouZik festivali gibi sokak müziği festivalleri, dünya müziğine adanmış veya “Rock um Knuedler”, açık hava tiyatroları ve şehir çevresinde birçok diğer aktiviteler organize etmektedir.

Kültür, milliyet ve dil kaynaşımı Lüksemburg‘a yapılacak bir seyahatin eşsiz olacağını şimdiden garanti ediyor.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment