Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Amerika > New York’taki en özel parklar hangileridir?

Amerika

New York’taki en özel parklar hangileridir?

New York’taki en özel parklar hangileridir?
Mart 15
13:01 2016

New York, Birleşmiş Milletler’de bulunan farklı bahçe ve parkların yeşilliğinin kombine eden, skyscannersçıların bir numaralı şehridir. Bu sebeple hayatında bir kerede olsa bu şehri ziyaret etmelisin.

shutterstock_247248517

Şimdi şehrin en önemli parklarıyla alakalı bir yazı yazacağız ki bunlar Central ve Uptown parklarıdır.

Eğer bu parkları ziyaret etmek istersen en iyi zamanın doğanın tadını çıkartma ve manzaralarını seyretme açısından mayıs ve eylül ayları arasındaki aylar olduğunu bilmelisin. Diğer taraftan eğer bu parkları ekim ve aralık arasında ziyaret edersen yaprakların düşüşüyle birlikte etkileyici bir sonbahar keşfedeceksin.

shutterstock_247549897

New York’u keşfetmek için harika bir zaman!

Zamanlamayı düşünürsek, bu parklar sabah 6’da açılıyor ve bazı bölümleri hariç akşamüzeri kapanıyor.

Özellikle akşamları, tehlikeli olduğu gerekçesiyle parktan kaçınmanız öneriliyor. Bu sebeple eğer bunu gerçekleştirme niyetiniz varsa, tünelin içerisinden yürümeniz hız ve güven açısından en iyisi.

Central Park şüphesiz şehrin en önemli ve en bilinen parkıdır. En azından bir gününüzü ayırmaya değer. Bu parkta görebileceğin en güzel şey, doğa ve manzara arasında kontrasttır. Ayrıca bu şehirdeki en önemli müzisyenlerin müziklerini de keşfedebilirsin.

shutterstock_201621056

Diğer yandan gerçekten ilginç olan Uptown parkı bulabiliriz. Spor ayakkabılarını almayı sakın unutma. High Bridge, Fort Tryon ve Inwood Hill Park gibi burası da bölünmüş bir parktır.

Eğer New York’u ziyaret etmek istersen, unutma ki dünyanın birçok ana şehrinden buraya uçuş bulunmaktadır. Bu uçuşları online en iyi fiyatlarla her zaman bulabilirsin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment