Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Barselona’nın gece hayatını keşfet

Avrupa

Barselona’nın gece hayatını keşfet

Barselona’nın gece hayatını keşfet
Nisan 05
16:25 2016

Küçük yer altı barlarından İbiza tarzına kadar şehrin çevresinde bulunan yüzlerle kulüp çeşitliliği ile Barselona’nın gece hayatı bayağı bilindiktir.

Eski bir fabrika binasında bulunan Razzmatazz şehrin en büyük, en eski ve en popüler kulübüdür. 5 katlı dans pisti ile dünyanın her yerinden Dj’lerin ilgisini çekmektedir. En büyük odası indie müzik severler için olan Razz Kulüp odasıdır ve Loft ise house ve elektro müzik tarzı sevenlere ayrılmıştır. Ayrıca yazları temiz hava alabileceğiniz iki geniş terası da bulunmaktadır.

shutterstock_97620821

Eğlenmeye çıkmak için gidilecek diğer efsanevi yer ise Raval bölgesinde bulunan Teatro Apolo’dur. Bu kulüp, üst katındaki geniş galerisiyle ana dans pisti ve alt katta bulunan daha küçük bir sahne olmak üzere iki dans pistine sahiptir. En ünlü partileri ise pop-rock ve indie müziğinin yapıldığı Nasty Mondays (İğrenç Pazartesileri) ve Crappy Tuesdays (Boktan Salılar) .

El Puerto Olimpico bölgesi, Shoko, Opium, Cat Walk ve yeni açılan Pacha gibi sahilde bulunan kulüpleriyle meşhur olan bir bölgedir. Kulüplerin çoğu plajdan direkt olarak ulaşıma sahip olan teraslara sahiplerdir. Bu alan daha çok yazın, Barselona’yı ziyaret eden yabancılar arasında popülerdir. Daha az kalabalık yerler ise Aribau ve Tuset caddelerinin bulunduğu alanlardır. Burada Sutton, Soho ve Bling Bling gibi kulüpler bulabilirsiniz.

shutterstock_346832165

La Fira, Eixample bölgesinde bulunan, küçük kulüp severler için ideal bir yerdir. Son yıllarda yerliler arasında popüler olmaya başlamıştır.  Daha çok house ve commercial tarzı müzik çalmaktadırlar.

shutterstock_155496347

Barlarıyla ve gece kulüpleriyle ünlü diğer bir bölge ise La Rambla’dan birkaç dakika uzaklıkta bulunan Plaza Real’dir. Buradaki en popüler yerler Sidecar, a small rock music club ve Jamboree’dir.

Açık-hava kulüplerinden hoşlananlar için en iyi seçenek ise Poble Espanyol’a yakın Montjuic tepesinde bulunan La Terraza olabilir. Yer zor bulunması bakımından adı çıktığından adresin doğru olduğundan emin olun.

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment