Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Asya > Tüm bilinmeyenleri ile Saint Petersburg

Asya

Tüm bilinmeyenleri ile Saint Petersburg

Tüm bilinmeyenleri ile Saint Petersburg
Nisan 07
22:47 2016

Saint Petersburg, kesinlikle dünyanın en güzel şehirlerinden ve ziyaret edilebilecek en ilginç yerlerden biri. Görülecek yerlerin çeşitliliği, imparatorluk sarayları, görkemli müzeleri, gölde yapılan tekne gezileri ve çarpıcı bahçeleri ziyaretçilerini birkaç hafta boyunca ağırlayabilir.

shutterstock_357158000

Şehir, 1703 yılında tsar Peter the Great tarafından keşfedilmiştir. O zamandan itibaren iki yüzyıl boyunca Rusya’nın başkenti olarak kalmıştır. Peter ve Paul Kalesi şehrin başlıca kaleleridir. Ama kale görevini hiçbir zaman gerçekleştirememişlerdir ve 20. Yüzyılın başlarında ise bir hapishane olarak kullanılmışlardır. Bugünlerde Saint Petersburg Tarih Müzesi olarak görev görmektedir. Ayrıca Peter ve Paul Katedrali çan kulesi ile birlikte Rusya’nın bir kültür başkenti olarak bilinen Saint Petersburg’un bir sembolü olmaya başlamıştır. Birçok Rus artist ve Dostoyevsky gibi birçok yazar da burada yaşamış ve şehrin atmosferinden ilham almışlardır. Bugün San Petersburg çoğu tarihi binalarda bulunan 200 müzeyi barındırmaktadır. Dünya çevresinde bilinen en büyük müzesi imparator konutu olarak kullanılmış olan Hermitage’dır. Hermitage’ın sanat koleksiyonu dünyanın en genişlerindendir. Diğer bir önemli müze ise Rusya’nın ilk müzesi olarak düşünülen Kunstakamera’dır. Koleksiyonu Peter the Great tarafından 1714 yılında, dünyanın her yerinden insan ve doğaya ait ilginç şeyleri muhafaza etmek için yapılmıştır.

shutterstock_200444813

Saint Petersburg, Neva nehri kıyısına inşa edilmiştir ve şehrin bir kısmı birkaç adanın üzerinde bulunmaktadır.

shutterstock_367896182

Bunların yanı sıra şehri en iyi şekilde keşfetme ve çarpıcılığının tadını çıkartma yollarından birisi bir tekne turu yapmaktır. Rehberli birçok turun var olmasının yanı sıra küçük tekneler kiralayıp kenti rotanızı yapmanız da mümkün. Neva nehrinin Baltık denizinin kapısı olmasından bu yana, akşam üzerleri bu köprünün açık kalmasıyla birçok geminin geçiş alanı olmuştur. Özellikle White Night sezonu sırasında köprünün açık oluşu birçok insanı şehre çekmektedir. Ayrıca en güzel köprüleri ise Palace ve Trinity’dir.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment