Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Costa del Sol’da nereleri ziyaret edebilirsin?

Avrupa

Costa del Sol’da nereleri ziyaret edebilirsin?

Costa del Sol’da nereleri ziyaret edebilirsin?
Nisan 03
15:06 2016

Malaga’da (İspanya) bulunan Costa del Sol, arkadaşlarınla, ailenle özellikle de çocuklarla seyahat ettiğinde eğlenebileceğin ve birçok yer keşfedebileceğin bir yer. Bu yerler yazın bir gününüzü harcamak için mükemmel.

shutterstock_130796531

Eğer çocuklarla seyahate çıktığında ne yapacağını bilemiyorsan, aşağıda paylaşacağımız yerleri keşfet ve Costa del Sol’ün, güneşli havanın ve denizin tadını çıkart.

İlk yer Torremolinos’da bulunan Benalmadena. Bu tema parkı birçok tarihi barındırmakta çünkü 40 yaşında. Bu sebeple orijinal ve antik tema parkın çekiciliğine ve cazibesine sahip. Tivoli World adındaki bu yer çocukla ve yetişkinler için eğlence garantili.

Costa del Sol’ü bu parklarla farklı bir şekilde keşfet!

Benalmadena’da da başka önemli bir park bulabilirsin. Burası Selwo Marina’dır. Bu parkta şüphesiz bayılacağın denizle bağlantılı birçok farklı hayvan türü bulacaksın. Ayrıca burada yunusları, deniz aslanlarını, kaplumbağaları, penguenleri ve farklı türdeki su hayvanlarını görebilirsin.

shutterstock_256743310

Eğer hayvanları seviyorsan, en iyi seçenek Selwo Aventura’yı ziyaret etmektir. Burası en son anlattığımız yere benzer fakat daha büyüktür. Sierra Bermeja, Estepona’da bulunmaktadır. Burada kızıl akbabalarla, zürafalarla, leylerle, çitalarla, anakondalarla, su aygırları ve aslanlarla çok eğlenebilirsiniz.

Benalmadena’da denizaltı dünyasını gösterecek Sea Life’ı bulabilirsin. Burası diğerlerinden daha küçük fakat diğerleri kadar ilginçtir. Burada bulunan her şey çocuklar için oldukça eğlenceli. Deniz aslanlarını, farklı renklerdeki balıkları su samurları ve vatozları görecekler.

Son olarak, eğer su parkı aktivitelerinden hoşlanıyorsan Mijas şehrindeki Aquatic Park’ı ziyaret edebilirsin. Bu şehir bilinen Fuengirola şehrine çok yakın. Ayrıca burada piknik yapılacak birçok yer de mevcut.

shutterstock_329395214

Eğer bu yerler hoşunuza gittiyse, dünyanın her yerindeki ana şehirlerden Malaga’ya internetten en iyi fiyatlarla uçuşlar bulabilirsin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment