Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Fransa’daki Saint-Guilhem-le-Désert kasabasını biliyor musun?

Avrupa

Fransa’daki Saint-Guilhem-le-Désert kasabasını biliyor musun?

Fransa’daki Saint-Guilhem-le-Désert kasabasını biliyor musun?
Nisan 24
18:29 2016

Fransa’da bir çok farklı çeşitte kasaba bulmak mümkün. Bunların bazıları ise oldukça özel. Bu sebepten ötürü ülkenin güneyinde bulunan ve adı Saint Guilhem le Désert olan bu küçük kasabayı anlatacağız. Burası tüm ülkede bulunan en güzel kasabalarından biridir, bu nedenle herkesin hayatında bir kere burayı görmesi tavsiye olunur. Belki de burası Avrupa’nın en güzel kasabasıdır. Bu nedenle Saint Guilhem le Désert’in tarihi yapıları UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır. Ayrıca burası Santiago Yolu bulunan bir yerdir. Bu kasaba hediyelik eşya dükkanında aldığın tipik kartpostallarda ki yer olabilir.

Verdus nehri üzeri, Languedoc Rousillón bölgesinde inşa edilmiştir. Yapımı oldukça özeldir, çoğunluğu ortaçağdan kalmadır. Bundan dolayı manzaranın eşi benzeri yoktur.

shutterstock_351997199

Fransa’da bulunan en özel kasabayı keşfet!

Bu kasaba öyle büyük değildir fakat bu sebeple bile özeldir. Bir yürüyüşe çıkmak oldukça kolaydır ve şüphesiz ziyaret etmeye değecektir.

Bu özel yerde Gellone Manastırını ve tipik el sanatları dükkanlarını ziyaret edebilirsin.

shutterstock_337024322

Buraya yakın diğer kasabalara da bayılacaksın. Diğer yandan, Şeytan Köprüsünü ziyaret edebilirsin. Bu köprü ülkenin en eski köprülerinden biridir. Ayrıca Clamaouse mağarasını da ziyaret edebilirsin. Burası tüm Avrupa’nın ilk led ışığına sahip olan mağaradır.

Eğer bu harika kasabayı ziyaret etmek istersen, Montpellier’e bir uçuş ayarlayabilirsin. Ana şehirlerden buraya internet üzerinden en iyi fiyatlarla birçok uçuş bulabileceğini sakın unutma.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment