Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > İspanya’daki en iyi sörf yapılan yerler

Avrupa

İspanya’daki en iyi sörf yapılan yerler

İspanya’daki en iyi sörf yapılan yerler
Nisan 13
00:18 2016

Son yıllarda sörf gençler arasında en popüler aktivite olmaya başladı. Şuan, yaz gelirken bu inanılmaz sporu yapmak için en iyi yerleri düşünme zamanı. İspanya kıyı sahilleri, her seviye sörfçü için büyük dalgalı, çok çeşitli plaj sunmaktadır.

Zarautz, Bask Ülkesi

shutterstock_177518288

Zarautz, Bask Ülkesinde bulunan örnek niteliğinde bir plaja sahip. Burası 2 kilometreden fazla uzunluğa sahip, dünyanın her yerinden sörfçüyü çeken İspanya’nın kuzeyinin en uzun plajıdır. Hodei Collazo, Aritz Aranburu ve ya  Ibon Amatriain gibi profesyonel  sörfçüler, sörfçü olarak ilk adımlarını Zarautz’da atmışlardır. Zarautz’a yakın küçük, ilginç bir köy olan Getaria, 180 metrelik küçük ama sörfe uygun bir sahile sahiptir.

Pantín, Galiçya

shutterstock_112926478

Atlantik kıyısında bulunan, Pantín, İspanya’daki en güzel tatil yerlerinden biridir. İspanya’daki en önemli sörf yarışmalarından biri olan Pantin Classic Pro için 25’ten fazla kez ev sahipliği yapmıştır. Ekim ve kasımın sörf yapılabilecek en iyi aylar olarak düşünülmesine rağmen, hemen hemen bütün yıl yoğun ilgi devam etmektedir.

El Quemao, Lanzarote

En büyük dalgalı plajlarından birine sahip, Atlantik mola yeri El Quemao, Lanzarote adasının kuzeyinde bulunmaktadır. Bu nedenledir ki dünyadaki sörf yapılabilecek en iyi noktalardan biri olarak düşünülmektedir. Dalgaların gücü ve zorlaması sayesinde El Quemao daha çok tecrübeli sörfçülerin ilgisini çekmektedir. Genellikle en iyi sörf koşulları ekim ve mart ayları arasında görülmektedir. Lanzarote’de ki en bilinen diğer bir nokta Famar ise orta seviye sörfçüler için uygun bir yerdir.

El Palmar, Endülüs

shutterstock_203992186

İspanya’nın güneyinde sörf pratiği yapmak için bilinen en iyi yer El palmar’dır. Sahil kıyısı yaklaşık 4 km uzunluğunda olup, yüksek dalgalar sağlı sollu gelmekte ve profesyonel sörfçüler kadar yeni başlayanlar için de harika bir yerdir. Ayrıca El Palmar ve çevresi, çeşitli açık hava aktiviteleri de sunmaktadır.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment