Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Liverpool’da içerisinde kahve içebileceğiniz bir katedral olduğunu biliyor musunuz?

Avrupa

Liverpool’da içerisinde kahve içebileceğiniz bir katedral olduğunu biliyor musunuz?

Liverpool’da içerisinde kahve içebileceğiniz bir katedral olduğunu biliyor musunuz?
Nisan 22
11:08 2016

Liverpool, İngiltere’de bulunan ve tarihi sebebiyle tüm ülkenin en özel şehirlerinden biridir.

shutterstock_322962692

Bu vesileyle, bu şehirde bulunan ve tüm şehirde turistlerin en çok ilgisini çeken şeylerden biri olan bu önemli katedral hakkında konuşacağız. Burası önemli bir mimar olan Giles Gilbert Scott tarafından dizayn edilmiştir. 1978 yılında tam olarak inşa edilmiş fakat yapımı 1904 yılında başlamıştır.

Bu katedralde bir kahve içmek istemez miydin?

Bu katedral, tipik bir katedral değildir, çünkü içerisinde kahve satın alıp, içebilirsiniz. Bu binada eğer isterseniz bir şeyler yiyebileceğiniz bir bar da mevcut. Bu restoran çok moderndir ve bu özel katedralin merkezinde bulunmaktadır.

shutterstock_365474300

Ayrıca bu katedral, dünyanın beşinci, ülkenin en yükseği olması sebebiyle oldukça etkileyicidir. Gotik kemerleriyle karakterize edilmiştir. Kumtaşından yapılmış olması nedeniyle de katedral kırmızıdır.

Eğer bu özel anıtı ziyaret etmek isterseniz, girişin ücretsiz ve kulede yukarı çıkmak isterseniz de girişin beş pound olduğunu bilmelisiniz. Bunun dışında kuleye bir asansörle ve ya 108 basamağa sahip olan bir merdivenle çıkabilirsiniz. Bu katedrale yakın olan bir mezarlığı da ziyaret edebilirsiniz. Orası da oldukça ilginç bir yer.

Eğer bu özel katedrali ziyaret edip, içerisinde kahveni yudumlamak isterseniz, tüm dünyanın ana şehirlerinden bu şehre bir uçuş ayarlayabilirsiniz. İnternette, farklı sitelerde en iyi fiyatlarla uçuşlar mevcut. Liverpool’da farklı bir tecrübenin tadını çıkartın!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment