Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Portekiz’de bulunan Nazaré’yi tanımak ister misiniz?

Avrupa

Portekiz’de bulunan Nazaré’yi tanımak ister misiniz?

Portekiz’de bulunan Nazaré’yi tanımak ister misiniz?
Nisan 19
23:42 2016

Portekiz’de farklı türde, oldukça ünlü olan şehirler bulmanız mümkün. En önemlileri ise Lizbon, Porto ve Fatima’dır. Yalnız bu durumda biz Portekiz’in Nazaré adlı küçük bir şehrinden bahsedeceğiz. İspanya’ya en yakın olan bu ülkede şüphesiz ziyaret etmeye değecek oldukça etkileyici birçok kasaba bulunmaktadır.

Nazaré sahil kıyısında, Portekiz’in başkentine 126 km uzaklıkta bulunan ve Portekizler için çok özel olan bir kasabadır.

shutterstock_128748668

Portekiz’in Nazaré kasabasını keşfet!

Buranın en özel yemeği pirinçle birlikte yenilen ıstakoz, tadabileceğin en lezzetli yemek. Yalnız bu kasaba sadece gastronomik değil ayrıca ziyaret etmek için oldukça ilginç bir yer. Bunların dışında Beyaz evlerin ve gezilecek yerlerin bolca bulunduğu harikulade plajlarını ziyaret edebilirsin.

Bu kasabanın bir parçası var ki burada plajlar, evler ve tipik restoranlar çoğunlukta. Ayrıca giriş bir tramvayla sağlanıyor. Bu tramvay Suberco’nun manzara noktasına ulaşmak için kullanılmaktadır. Burada tüm kasabayı görebilirsin.

Eğer kiliselerden hoşlanıyorsan, bu kasabanın en ünlü kilisesi Our Lady of Nazaré Şapeli ve the Lady of Nazaré Mabedi’dir. Burada çok çeşitli hediyelik eşya bulabilirsin.

shutterstock_128914787

Eğer Portekiz’de bulunan bu muhteşem kasabayı ziyaret etmek istersen, ülkenin başkenti olan Lizbon’a bilet alman yeterli. Unutma ki dünyanın her yerindeki ana şehirlerden Lizbon’a uçuşlar mevcut. Buradan bir trene atlayıp bir saat uzaklıktaki bu kasabaya varabilirsin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment