Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Dünyanın en önemli marketini nerede bulabilirsiniz?

Avrupa

Dünyanın en önemli marketini nerede bulabilirsiniz?

Dünyanın en önemli marketini nerede bulabilirsiniz?
Mayıs 11
00:12 2016
100
SHARES

Dünyanın her yerinde, bulunduğun şehrin tipik bir yiyeceğini tadabileceğin ve bir yürüyüşe çıkabileceğin marketler mevcut.

İlki Markthal, Rotterdam’da bulunmakta. Bina oldukça etkileyici ve birçok renkten oluşmaktadır.  Ayrıca 228 daire barındırmaktadır. Restoranlar bir harika ve süper marketler yerin altındadır. Burada bir yemek okulu bulman da mümkün.

İspanya, Barselona’da ki en ünlü market ise adı Boquería olan büyülü bir yerdir. En başlarda burası bir et dükkanıymış fakat adım adım dünyanın her yerinden farklı yemeklere adanmış, çok çeşitli yiyeceklerin bulunduğu marketler türemeye başlamış.

shutterstock_181213622

Tüm dünyadaki en özel marketleri keşfet!

Floransa’da Merkez Market’i ziyaret edebilirsin. Bu markette en iyi geleneksel dükkanları, makarna, peynir, ekmek, şarap, kahve ve hayal edebileceğin diğer yüksek kaliteli ürünleri bulabilirsin. Ayrıca burası Milano’daki Vittorio Emmanuele Galerisi’nin mimarı olan Mengoni tarafından inşa edilmiştir.

shutterstock_371225494

Helsinki, Kauppahalli’deki  24 dükkandan oluşan diğer bir market ise şüphesiz seni büyüleyecek. Burada bulabileceğin en iyi yiyecekler et, balık, kahve ve ekmeğin her çeşidi.

Son olarak, İspanya, Madrid’de San Miguel Marketi bulabilirsin. Burası ünlü Plaza Mayor’a oldukça yakın bir yerdedir.  1916 yılında, demirden yapılmış bir binada bulunmaktadır.

Eğer bu özel marketleri ziyaret etmek istersen, dünyanın her yerinde bulunan ana şehirlerden internet aracılığıyla birçok uçuş bulabilirsin. Bu etkileyici marketleri keşfet ve yiyeceklerini tat!

100
SHARES

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment