Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Hırvatistan’da nereleri ziyaret edebilirsin?

Avrupa

Hırvatistan’da nereleri ziyaret edebilirsin?

Hırvatistan’da nereleri ziyaret edebilirsin?
Mayıs 22
12:58 2016

Eğer bilinmeyen bir ülkeyi ziyaret etmek istiyorsan, burası şüphesiz Hırvatistan olmalı. Kültürü ve doğasıyla birlikte bu ülke harika, olağanüstü, inanılmaz!

İlk olarak ziyaret etmen gereken yer Roving ve Istra Yarımadası. Roving eski bir balıkçı kasabasıdır ve bugünlerde güzelliği nedeniyle bu yarımadada en çok ziyaret edilen yerdir. Bu şehre yakın olarak dünyanın altıncı büyük amfi tiyatrosunu keşfedeceğin “City of Pula”yı (Pula şehri) bulacaksın. Bazilikası oldukça güzeldir ve Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. Yeşil tepeleri ve ortaçağ köyleriyle karakterize edilmektedir. Ayrıca inanılmaz plajlarını ve balık avlanma bölgesini de ziyaret edebilirsin.

shutterstock_133524695

Hırvatistan’ı keşfet, sonunda ona bayılacaksın!

Bu ülkenin gastronomisi de oldukça özel. Ürünlerin kalitesi yüksek. En ünlü ürünler ise zeytinyağı ve yermantarı ile yapılmış yemekler. Bu mantarlar siyah ya da beyaz olmak üzere türüne göre değişiklik gösteriyor.

Diğer yandan Split şehrini ve bazıları oldukça güzel olan adalarını keşfedebilirsin. Bu adaların güzelliğini keşfeden ilk insan, roma imparatoru Diocleciano’dur. Bugünlerde Split şehri UNESCO tarafından Dünya Mirası Liste’sine eklenmiştir. Orada sahile yakın bir yürüyüşe çıkabilir ve ya tüm tarihiyle şehrin her köşesini ziyaret edebilirsin. Buraya bayılacaksın!

shutterstock_258229178

Split’e yakın, hemen hemen 30 km uzaklıktaki Trogir şehrini de ziyaret edebilirsin. Bu şehrin tarihi meydanı çok ünlü ve şüphesiz görmeye değer. Son olarak Sibenik ve onun tüm dünyanın en özelleri olan muhteşem katedrallerini ziyaret edebilirsin.

Eğer bu ülkeyi görmek istersen, internet üzerinden en iyi fiyatlarla birçok uçuş bulabileceğini unutma!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment