Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > İtalya’nın en bilinen müzeleri hangileridir?

Avrupa

İtalya’nın en bilinen müzeleri hangileridir?

İtalya’nın en bilinen müzeleri hangileridir?
Mayıs 18
17:12 2016

İtalya şüphesiz vazgeçilmez parçaları sanat ve müze olan bir ülke. Bu sebeple bu makale ile birlikte sana en önemlilerini ve hangilerinin görmeye değer olduğunu göstereceğiz. Gerçekten oldukça özeller, bayılacaksın.

İtalya her köşesi sanat olan bir ülke olduğundan öncelikle ana müzeleri öğrenmelisin. Eğer İtalya’ya seyahat etmeye karar verdiysen, ülke genelinde bulunan bazı müzeleri ziyaret etmelisin. Bunlardan bazıları gerçekten inanılmaz.

Eğer bu ülkenin müzelerini görmek için yeterli zamanın yoksa, sana görmen gereken en önemlilerin ve şüphesiz kaçırmaman gerekenlerin bulunduğu bir liste vereceğiz.

Bu müzeler, Kültür Varlığı ve Etkinlikleri İtalyan Bakanlığı resmi istatistiklerinde yer almaktadır. Ayrıca bu 2015 yılı sırasında 45 milyon ziyaretçi almıştır.

İlki Kolezyum ve Roma Forumu.  Romanların altın zaferinin kokusunu alabileceğin bu iki müze geçen yıl 6.551.000 kişiye ev sahipliği yapmıştır.

shutterstock_302406728

İtalya’nın diğer ziyaret edilmesi gereken önemli yerlerinden biri ise Pompeii Harabeleri’dir. Eğer tarih ve sanat seviyorsan, ziyaret edilecek harika bir yerdir. İlginç bir şehir olan Napoli’ye yakındır.

Eğer müze ziyaret etmek istiyorsan en iyileri Delgi Uffuzi Galerisi ve Floransa Akademi Galerisi’dir. Dünyada tek ve harikadırlar. Yarıca Mısır’ın Tarihi İtalya’nın vazgeçilmezlerinden biridir. Bu sebeple, Turin’de bulunan Mısır Müze’sini ziyaret edebilirsin. Turin üniversite arkeolojik çalışmalar için bir referanstır.

shutterstock_326274464

Eğer şehrin mimarisini öğrenmek isterseniz, Kolezyum’un yanı sıra bilinmeyen şehir Venaria’da bulunan Kraliyet Kale’sini ziyaret edebilirsin.

Bunlar İtalya’da bulunan ve şüphesiz görülmeye değer olan ana yapılardan birkaçıdır.

İnternet üzerinden, farklı sitelerden en iyi fiyatlarla uçuşlar satın alabilirsin. İtalya’yı farklı bir yönüyle keşfet!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment