Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Sevilla’daki Yahudi Mahallesi’ni tanıyor musun?

Avrupa

Sevilla’daki Yahudi Mahallesi’ni tanıyor musun?

Sevilla’daki Yahudi Mahallesi’ni tanıyor musun?
Mayıs 24
15:44 2016

Aljama olarak bilinen Yahudi Mahallesi, İspanya’da bulunanlara göre Sevilla’nın en eskisidir ve bu nedenle de eğer bu şehre bir gün yolun düşerse şüphesiz görmene değecek yerlerden biridir. Bu mahalle sayesinde tarihini ve farklı bir bakış açısıyla efsanelerini öğrenebilirsin.

Yıllar önce bu Yahudi Mahallesi büyük bir duvarla şehirden ayrılmıştır. Fakat bugünlerde bu iki ayrı bölge birleşmiş durumdadır.

Bu Yahudi Mahalle’si “Puerta de la Carne” den başlayarak devam eder ve bize harika caddelerinden kareler sunar.

Sevilla’nın en eski mahallesini keşfet!

Bu mahalle inşa edildiği zaman, X. Alfonso üç adet sinagog inşa etmiştir : Santa Cruz Meydanı’nda bulunan Santa Maria la Blanca bölge kilisesi ve San Bartolome bölge kilisesi’dir. Ayrıca günümüzde Tıp Fakültesi olan Madre de Dios Manastırı oluşturuldu.

shutterstock_383824339

Bu mahallenin en önemli hamisi I. Pedro’dur. Burada Altamira Sarayı’nı, XV. Yüzyılın Conde Altamira Sarayı’nı ziyaret edebilirsin.

Bugünlerde, Yahudi Mahallesi değişmiştir. Birçok malikanenin şekli de değiştirilmiştir. Bu evler Cespedes, Levies, Bejar, Altamira ve Manara evleridir. Ayrıca bu evler Kültür ve Çevre Departman’ının resmi binalarıdır.

Eğer Sevilla’yı ve Yahudi Mahallesi’ni ziyaret etmek istersen, dünyanın her yerindeki ana şehirlerden, internet aracılığı ile en iyi fiyatlarla uçuşlar bulabilirsin. Sevilla’yı farklı bir yönüyle keşfet… XV. Yüzyılın Sevilla’sı, İspanya’nın şüphesiz en farklı şehirlerinden…

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment