Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Valencia’da nereleri ziyaret edebilirsin?

Avrupa

Valencia’da nereleri ziyaret edebilirsin?

Valencia’da nereleri ziyaret edebilirsin?
Mayıs 19
15:19 2016

Valencia sahip olduğu birçok yapı ve ziyaret edilecek birçok yere sahip olduğundan İspanya’daki en bilinen şehirlerden biridir. İspanya’nın üçüncü en büyük şehri olup, gezilecek ve keşfedecek, bazıları oldukça özel olan yerlere sahiptir.

İlk yapacağın şey Albufera Doğal Park’ını ziyaret etmek olmalı. Burada Arapçada mavi gökyüzü olarak adlandırılan bir havuz bulunmaktadır. Saler’e yakın bir konumda bulunmaktadır.

shutterstock_245565787

Merkezde Miguelete kulesini bulabilir, buradan belki de İspanya’nın en iyilerinden biri olan Valencia’nın en güzel manzarasını görebilirsin. Valencia’da bu kule Micalet olarak biliniyor.

Eğer Valencia’da tipik bir şey denemek istersen, İspanya’nın bu özel şehrinde fındıklı kaplan sütü içmeyi unutma.

Diğer ilginç olan bir yer ise La Lonja de la Seda, tüm şehrin en güzel binaları bu bölgededir ve ayrıca burası Merkez Market’in hemen yanında bulunmaktadır.

Eğer temiz hava ve doğayı seviyorsan, yapılabilecek en iyi plan Carmen mahallesine doğru bir yürüyüşe çıkmak olacaktır, burası Valencia’nın en özel yerlerinden biridir. Bundan sonra diğer yapacağın şey Negrito Meyda’nında bir süre zaman geçirip cava (İspanyol şarabı), votka ve gin’in karışımından meydana gelen Valencia’nın suyunu tatmak olmalıdır. Eğer Valencia’nın tipik yemeğini tatmak istersen, ünlü clochinas yemelisin. Midyeye benzer ama daha lezzetlidirler.

Son olarak Sanat ve Bilim Kenti Oceanographic’i ziyaret etmelisin. Eğer bilim ve hayvanlardan özellikle deniz canlılarından hoşlanıyorsan burası gerçekten oldukça ilginç bir yer. Ayrıca bu binaların mimarisi bir harika.

shutterstock_351615188

Eğer bu şehri ziyaret etmek istiyorsan, internet üzerinden, ana şehirlerden en iyi fiyatlarla uçuşlar bulabilirsin. Valencia’nın tadını çıkart.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment