Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Afrika > Bu yıl içerisinde hangi şehirleri ziyaret etmelisin?

Afrika

Bu yıl içerisinde hangi şehirleri ziyaret etmelisin?

Bu yıl içerisinde hangi şehirleri ziyaret etmelisin?
Mayıs 04
03:35 2016

Bu yıl süresince herkesin hayatında bir kez görmesi gereken birçok şehir tavsiyesinde bulunacağız. Bunlardan bazıları yakından, bazıları ise oldukça uzakta bulunmaktadır.

İlk şehir, bu yılın trend şehri olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Abu Dabi. Bu şehir gökyüzünü keşfetmek isteyenlerin şehri, bu nedenle gerçekte göz alıcı belki de dünyanın en iyisi.

shutterstock_114722200

İspanya’nın bilinmeyen bir şehir olan Leon ise bu yılın diğer bir en önemli şehirlerinden biridir.  Bu şehir ziyaretçilerine özel kültürünü sunmaktadır. Ayrıca çeşitliliği ile bilinen gastronomisi nefis!

2016 dünya çevresinde ziyaret etmek için en iyi yıl!

Eğer plaj seviyorsan, bu yılın ziyaret edilmesi gereken en iyi yeri şüphesiz Küba’da bulunan La Habana. Önemli bir kültüre, mimari bir değere ve inanılmaz bir gastronomiye sahiptir. Bu şehir UNESCO tarafından Dünya Mirası Liste’sine alınmıştır. Bu sebeple eşsiz bir yerdir.

shutterstock_252314458

Birleşik Krallık’ta bulunan Londra,  her yıl olduğu gibi bu yıl da, kültür, anıtlar, festivaller, mimari ve gastronomi ile ilgili hayal edebileceğin her şeyi içerdiği için en iyi şehirlerden biri.

shutterstock_243410305

Fas’ta bulunan Marakeş, tüm dünyadaki en sihirli yerlerinden biri olması açısından 2016’nın diğer bir varış noktasıdır. Mimarisi gerçekten çok özel olan çarşısını ve camilerini keşfetmelisin.

shutterstock_268029344

Son olarak, Portekiz’de bulunan diğer bir önemli bir şehir olan Porto. Burası İspanya’nın çok özel bir futbolcusu olan Iker Castillas’ın şehridir, yalnız daha birçok keşfedilecek şeye sahiptir. Gastronomisi her şeyiyle oldukça özel ve çeşitlidir. Ayrıca kütüphaneleri çok meşhurdur.

shutterstock_270312668 (2)

Eğer bu şehirlerden birini ziyaret etmek istersen, internette farklı sitelerden en iyi fiyatlarla uçuşlar bulabilirsin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment