Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Camino del Cid nedir?

Avrupa

Camino del Cid nedir?

Camino del Cid nedir?
Haziran 06
00:32 2016

Camino del Cid, ünlü İspanyol silahşör Diaz de Vivar ‘ın yaptığı seyahati açıklayan kültürel ve turistik bir seyahat rehberidir. Bu rota sayesinde evrensel edebiyatın tüm özel karakterlerinin önemli hayatlarını öğrenme şansı elde ediyoruz. O gerçekte Cantar del Mio Cid olarak bilinmektedir.

Bu rota İspanya’da özellikle önemli ana şehirler olan Burgos, Soria, Guadalajara, Zaragoza, Teruel, Castellon ve Alicante’de yer almaktadır. Castilla y Leon, Castilla La mancha Aragon ve Comunidad Valenciana şehirleri Özerlik Topluluğu’nu oluşturmaktadır.

shutterstock_219055231

Rodrigo Diaz de Vivar’ın ne için çaba gösterdiğini keşfet!

Bu yolculuktaki yeşil alanlar oldukça önemlidir, ayrıca bu yerlerin tarihi mirasını da öğreneceksin.

shutterstock_283857134

Camino Del Cid beş farklı rotaya sahiptir. Bu rotaların biri olan Sürgün’de Rodrigo Diaz de Vivar’ın yaşadığı sürgün anlatılmaktadır. İkinci yer olan Sınır Bölgesi, bu önemli karakterin tanındığınArap topraklarıdır. Bundan sonraki yer ise Zaragoza, Toledo ve Albarracin’de bulunan üç önemli Taifas Krallığı’nı bulacağın Üç Taifas rotasıdır.

Diğer rotanın önemli bir parçası ise valencia’nın fethidir. Bu Cella rotasında Cid tarafından Valencia’nın fethi sırasında seçilen önemli bir yer bulacaksın.

Son olarak bu rotanın son parçası olan İspanya’nın güneyinde bulunan Oriheula’dır (Alicante).

Tüm rotayı istediğin gibi yapabilirsin: bisikletle, arabayla, motosikletle ve ya yürüyerek…

Eğer bu özel rotayı yapmak istersen, internet aracılığı ile ana şehirlerden İspanya’nın bu şehirlerine özel fiyatlarla uçuşlar bulabilirsin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment