Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Ciclotourism’in ne olduğunu biliyor musun?

Avrupa

Ciclotourism’in ne olduğunu biliyor musun?

Ciclotourism’in ne olduğunu biliyor musun?
Haziran 02
12:17 2016

Ufak ufak tüm dünyadaki birçok ülkede ciclotourism adındaki fenomeni bulabiliriz. Bu turizm yapmanın farklı bir yoludur. Bu sebeple birçok ülkedeki şehirler bu tip turizme adapte olma çabasındadırlar.

Bisiklet sadece bir ulaşım şekli değil ayrıca çevreyi koruma ve aynı zamanda spor yapma yoludur. Bu turizme en çok adapte olmuş şehirlerden biri Danimarka’dır. Bu ülke, büyük tepeleri ve dik sokakları olmaması nedeniyle bu aktiviteyi gerçekleştirmek için harikadır. Ayrıca her yer birbirine yakındır.

shutterstock_370171844

Turizmi, farklı bir yol ile spor yaparak gerçekleştir!

Bu nedenle bu ülke 4000 kilometrelik bisiklet yolu ile 11 ulusal rotaya adanmıştır. Bu rotalar kırmızı daireler ve beyaz numaralar veya tipik mavi bisiklet işaretleri ile donanmıştır.

Bu ülke için bisiklete binme ve bu sporu gerçekleştiren insanlar oldukça önemlidir. Bu nedenle çok az trafiğe sahiplerdir.  Çevre de bu durumdan oldukça minnettardır. Çünkü bu tarz bir ulaşım, araba ve ya otobüsten daha iyidir.

Bu nedenle bu sporu her durumda gerçekleştirebilir ve ayrıca birçok insanla tanışabilirsin.

Eğer bu ülkeyi ziyaret etmek, bu sporu farklı bir şekilde çeşitli kültüre sahip insanlarla gerçekleştirmek ve aynı zamanda bir ülke harkında bir şeyler öğrenmek istersen, dünyanın her yerindeki ana şehirlerden bu ülkenin başkentine ve de diğer şehirlerine uçuş satın alabilirsin. Spor yapmanın ve aynı zamanda bir ülkeyi ziyaret etmenin tadını çıkart!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment