Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > İsviçre’deki en güzel kasabalar hangileridir?

Avrupa

İsviçre’deki en güzel kasabalar hangileridir?

İsviçre’deki en güzel kasabalar hangileridir?
Haziran 08
13:30 2016

İsviçre, güzel bir doğaya sahip, ziyaret edebileceğin her şehri çok özel, hatta bazıları var ki daha da bir özel olan bir ülkedir. Bunlardan bir tanesi Friburgo öncesi alplerinin merkezinde bulunan Gruyères’tir.

Gruyères, ortaçağ kasabalarına benzeyen, her köşesi inanılmaz harika olan bir kasabadır. İsmi bir kuştan türemiştir ve burada gruyere peyniri ve vacherin fribourgeois üretilmektedir.

Tüm sokaklarının çoğu penceleri çiçeklerle donatılmıştır. Burada muhteşem görüntüler yakalayabilirsin.

İsviçre’deki en özel kasabayı keşfet!

Ziyaret edebileceğin ilk yapı, İsviçre’nin ortaçağ kasabalarının arasında da bir öneme sahip olan Gruyères kalesi’dir. Orada eşsiz mimarisi ile bir müze bulacaksın ve İsviçre’nin kültürü ve bilinmeyen tarihiyle ilgili şeyler öğrenme fırsatı elde edeceksin.

shutterstock_332801900

Ayrıca burada ünlü artist H.R. Giger’ın eserlerine gıpta edeceğin H.R. Giger müzesini bulabilirsin.

Kasabanın gastronomisi çok lezzetli ama bunun yanında oldukça kalorilidir. Bunun yanında tipik yemekleri bulabileceğin bir çok restoranda mevcuttur.

Tipik yiyeceklerin arasında farklı katmanlar ve cipsleri barındıran peynirlerle yapılan raclette’yi  bulabilirsin. Ayrıca tüm ülkenin en ünlü ve en önemli yiyeceği olan fondüyü burada tadabilirsin.

Bu ülkeyi ziyaret edecek en iyi zaman yaz aylarıdır. Çünkü güzelliğini daha iyi yansıtır. Olmadı eğer sadece kışın gidebilme durumun varsa kültürü kadar kış sporlarının da tadını çıkartabilirsin.

Eğer bu inanılmaz ülkeyi ziyaret etmek etmek istersen, dünyanın heryerindeki ana şehirlerden, internet aracılığıyla en iyi fiyatlarla bu ülkeye uçuş satın alabilirsin. İsviçre’deki bu özel kasabanın tadını çıkart!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment