Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Santa Domingo de Silos Manastır’ını biliyor musun?

Avrupa

Santa Domingo de Silos Manastır’ını biliyor musun?

Santa Domingo de Silos Manastır’ını biliyor musun?
Haziran 11
15:56 2016

Santa Domingo de Silos tüm dünyadaki en önemli manastırlardan biridir. Rahiplerin hayatını ve burada ne tür kutlamalar yapıldığını keşfedebileceğin harika bir yapı.

Manastır Roma tarzındadır ve oldukça etkileyici bir yapıya sahiptir. XII. Yüzyılda inşa edilmiştir. Kendisine ait farklı dekoratif elementler, çiçekler ve hayvanlar ile yapılmış olan oymaları eşsizdir ve her sanat aşığına hitap etmektedir.

shutterstock_112394444

Manastırın içinde Ortaçağ ile alakalı birçok çalışmanın bulunduğu harika bir müzeyi ziyaret edebilirsin.

Tüm dünyadaki en önemli manastırlardan birini keşfet!

Manastırın rahipleri oldukça özeldir. Çünkü Gregoryan ilahileri tüm dünyada bilinmektedir. Ses kayıtları manastırın içindeki dükkanda satılmaktadır.

Manastırdaki günlük kutlamalardan bazıları şöyle adlandırılmaktadır: Vigilias, Laudes, Tercias, Sexta, Vísperas ve Complete. Kutlamaların türüne göre Gregoryan ilahileri değişiklik göstermektedir.

shutterstock_367399430

Ayrıca manastırın avlusu şüphesiz görülmeye değer. Burası iki seviyeye sahiptir. Birincisi üst katlardaki avlu ve ikincisi ise aşağıda bulunan avludur.

Bu bilinen manastır Castilla y Leon bölgesindeki Burgos (İspanya) şehrinde bulunmaktadır. Eğer burayı ziyaret etmek istersen internetten en iyi fiyatlarla tüm dünyadaki ana şehirlerden uçuş bulabilir, İspanya’nın bu önemli yapısını keşfedebilirsin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment