Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Seyahat ederken nasıl para biriktirebilirsin?

Seyahat ipuçları

Seyahat ederken nasıl para biriktirebilirsin?

Seyahat ederken nasıl para biriktirebilirsin?
Temmuz 08
14:02 2016

Günümüzde seyahat etmek her geçen gün daha da pahalılaştığından, seyahat ederken para biriktirmeyi denememiz gerekmektedir. Bu sebeple, bir uçuş satın alırken en ucuz ay ve zamana denk getirmemiz şart. Mesela, haftasonlarını tamamen elemelisin çünkü en pahalı olanı onlar. Eğer aktarmalı uçarım diyorsan bu zaten en ekonomik olanı.

Eğer havaalanına aracınla geliyorsan, park rezervasyonu yapman senin yararına olur. Geldiğin gün bu rezervasyonu yapıyorsan diğer günlere göre tabii daha da pahalıya geliyor.

Seyahatinden önce bavulunu tartmayı unutma. Çünkü ağırlık limitini aşmamak oldukça önemli.

Eğer havaalanında ya da seyahat sırasında birşeyler yemek istersen, evinden yemek getirebilirsin.

Dünya etrafında yapacağın seyahatlerde nasıl para biriktirebileceğini keşfet!

Oteller belki daha konforlu fakat bir ev kiralama daha ekonomik olabiliyor. En iyi fiyatlara bir oda ve ya bir ev kiralayabileceğin internette birçok sayfa bulunmakta.

Bugünlerde, teknoloji çağında yaşadığımızdan seyahatin sırasında da kullanabileceğin şeyler mevcut. Haritalar, seyahat bilgilendirme notları, rehberler gibi birçok şeyi telefonuna indirebilirsin.

shutterstock_346256693

Eğer gezi süren uzunsa belli şartlar altında gideceğin ülkede çalışabilirsin. Ayrıca gönüllü olarak seyahat etmende mümkün. Bu şekilde hem ülkeyi tanıyabilir hem de insanlara, hayvanlara ve ya çevreye yararlı projelerde bulunabilirsin.

Son olarak seyahat ederken kültürün çok önemli olduğunu da unutma. Müzelerin ücretsiz olduğu günleri araştırarak ziyaret etmen senin için en tasarruflusu olacaktır.

Ya senin önerilerin? Bize seyahat ederken nasıl para biriktirileceğiyle alakalı bir tavsiyen var mı?

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment