Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Havaalanında Beklemeniz Gerekirse Tazminat Alabilir Misiniz ?

Seyahat ipuçları

Havaalanında Beklemeniz Gerekirse Tazminat Alabilir Misiniz ?

Havaalanında Beklemeniz Gerekirse Tazminat Alabilir Misiniz ?
Ağustos 19
09:00 2016

Bazen uçakla seyahat ederken, uçuşumuzun bir sebeple ertelenmesi ya da iptal edilmesi durumunda havalimanında beklemek hatta kalmak zorundayızdır.

Eğer havayolunuz size başka bir uçuş bileti vermişse, şunu bilmelisiniz ki genelde bekleme süresi kısa mesafe uçuşlarda 2 saat, uzun mesafe uçuşlarda ise 4 saaatten fazladır.

Bu sebeple kullandığınız havayolu size tesis veya haavalanının barları ya da restoranlarında kullanmanız için tazminat vermelidir.

Havaalanında kaldığınızda ne yapmanız  gerektiğini bilmeniz gerçekten önemlidir !

Gecikme sizin kullandığınız havayolu şirketinden kaynaklanmıyor olabilir. Böyle bir durumda zararınızı ödemek zorunda değillerdir, bu ancak havayolu şirketinin isteğine bağlı olarak gerçekleşir. Bunun için seyahatinizden önce yaptırabileceğiniz çok çeşitli seyahat sigortaları bulunmaktadır ve bunlar tatilciler için oldukça faydalıdır. Bu seyahat sigortaları sizin durumunuza bağlı olmakla beraber kaçan uçuşlar, ertelenen uçuşlar ya da iptal edilen uçuşlar için geçerlidir.

Bu sebeple, eğer yakında bir uçuşunuz varsa bunun için bir seyahat sigortası yaptırmanız en iyisidir. Bu şekilde hiç bir problem yaşamazsınız ve şüphesiz ki tatiliniz mükemmel geçecektir.

Böylece, hiçbir gereksiz zor durumla karşılaşmayacaksınız.

 

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment