Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Havaalanında çantanızı kaybederseniz ne yapabilirsiniz ?

Seyahat ipuçları

Havaalanında çantanızı kaybederseniz ne yapabilirsiniz ?

Havaalanında çantanızı kaybederseniz ne yapabilirsiniz ?
Ağustos 12
09:00 2016

Çoğu zaman, havaalanının bagaj bölümünde çantamızı beklerken gerçekten endişeleniriz, çünkü eğer bagajımızı kaybedersek tüm kıyafetlerimizi yeniden almak zorunda kalacağımız gibi kişisel eşyalarımızı geri alıp alamayacağımızı da bilemeyiz.

Peki, dünyanın herhangi bir yerindeki bir haavalanında çantanızı kaybederseniz ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz ? Öyleyse bu yazıda, böyle bir durum için en iyi çözümün ne olduğundan bahsedeceğiz. Bilmeniz gereken ilk şey tüm haklarınızın Montreal Anlaşması’nda yer aldığı ve Avrupa Birliği’nin tüm havayolu şirketlerinde uygulandığıdır. Bu nedenle ilk yapmanız gereken havayolu şirketinin yazıhanesine gitmek ve yazılı iade talebinde bulunmak. Bundan sonra havayolu şirketi, eğer uçuşunuz iç hatlar ise 10 gün, uluslararası uçuş ise 21 gün içinde talebinize cevap vermek durumundadır.

Havaalanında bagajınızı kaybederseniz ne yapmanız gerektiğini hatırlayın !

Buna ek olarak, değerli kişisel eşyalarınızı asla bagaja koymamanız gerektiğini bilin, bu eşyalarınız yanınızdaki el çantasında daha güvende olacakdırlar. Bu sayede, bagajınızı kaybetme durumunda, yeni bir bavul alana kadar  ilk gün ihtiyacınız olan her şey yanınızda olacak. Sandığınızın aksine, alacağınınız ödeme miktarında bir üst sınır vardır ve bu çoğu durumda 1200 eurodur. Kaybettiğiniz bagajda 1200 eurodan fazla değerde eşya olsa dahi, üst sınırdan daha fazla para alamazsınız. Ayrıca, en fazla üç günlük süreç içinde havayolu şirketinin size cevap vermesi gerektiğini unutmayın. Gerekli durumlarda eğer isterseniz, içinde temel ihtiyaç gereçlerinin bulunduğu bir yardım çantası talep edebilir hatta bir şey satın almanız gerekiyorsa para dahi isteyebilirsiniz.

Havaalanında bagajınızı kaybederseniz bu tavsiyeleri uygulayın.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment