Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Uçakla Seyahatte El Bagajınızla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Seyahat ipuçları

Uçakla Seyahatte El Bagajınızla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Uçakla Seyahatte El Bagajınızla İlgili Bilmeniz Gerekenler
Ağustos 26
09:00 2016

Gün geçtikçe uçakla seyahatlerimiz sırasında el bagajı taşımayı daha çok tercih ediyoruz. Bunun sebebi daha komforlu, ekonomik ve güvenli olması. Ama el bagajına neleri koyabileceğinizi ve uygun ağırlığının ne olması gerektiğini biliyor musunuz ? Bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz ve en iyi seçenekleri konuşacağız.

Bir çok havayolu şirketi kişisel eşyalarınızın bulunduğu el bagajını yanınıza almanıza izin verir. Pasaport, para ve pek çok küçük eşyanız bu bagajda olabilir.

El Bagajınızı Her Yere Götürün !

İlk bilmeniz gereken çantamızda neleri taşıyabileceğiniz. Örneğin, diyaliz makinesi her türlü uçuşta kabul edilir çünkü hayati gerekliliği vardır. Ya da bir futbol topu taşımak istiyorsanız havasını almalısınız. Pek çok havayolu şirketi kendi el bagajlarını satmaktadır. Bu durumda bagajınızla ilgili hiçbir problem yaşamazsınız. Elbette havaalanına zamanında varmak önemli. Size özel koltuğunuz yoksa dahi , bagajınızı yerleştirip size en uygun yere oturabilirsiniz.

Hem el bagajınız hem de bavulunuz varsa, bavulu seyahat partnerinizle paylaşmanız akıllıca olur. Bu şekilde bagaja ekstra para ödemezsiniz. Şunu unutmayın ki, bagaj ağırlığı havayolu şirketine göre değişiklik gösterir.

Genelde düşük fiyatlı havayollarında el bagajı kullanmak daha uygundur. Yüksek fiyatlı havayolları da el bagajınızi elbette kabul edeceklerdir.

Uçuşlarınızda bu tavsiyelere uyun ve harika bir tatil geçirin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment