Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Avrupa’yı Ryanair ile Keşfet

Tematik

Avrupa’yı Ryanair ile Keşfet

Avrupa’yı Ryanair ile Keşfet
Eylül 25
13:01 2016

Bu gün Avrupa’da en çok kullanılan havayollarından biri olan ve sizi şaşırtacak ucuz fiyatlarla uçuran bir havayolunu konu edindik. Elbette Ryanair’den bahsediyoruz.

Düşük maliyetli uçuşlar konusunda çığır açmış ve pek çok başka havayolu şirketine örnek olmuş Ryanair 1985’den bu yana hizmette. Geçtiğimiz 10 yılda düşük maliyetli uçuşlara geçerek, yolcularının ulaşım ihtiyacını ön plana almış ve diğer zorunlu olmayan servis ücretlerinden kısmışlardır. Yemek, bagaj, koltuk seçimi gibi ekstra hizmetleri ayrıca satın alabilirsiniz. Bununla birlikte amacınız yalnızca gideceğiniz yere çabuk ve güvenli ulaşmaksa o zaman bunlar için para ödemezsiniz. İşte tam da bu sebeple Ryanair Avrupa’nın en popüler havayolu haline gelmiştir.

Ryanair, İrlanda’nın Dublin merkezli havayolu şirketidir. 2013 yılında yolcu sayısı ve uluslar arası uçuşlar bakımından Avrupa’nın en büyüğü seçilmiştir. Bu güne dek büyümesini sürdüren şirketin ‘Daima Daha İyiye’ sloganı ile yürüttüğü bir kalite politikası vardır. 2024 yılında yılda 160 milyon yolcu taşımayı hedeflemektedirler.

Ryanair, size sunduğu ekonomik uçuşu garantiye alır. 2016 yılı içinde kendi sitesinden aldığınız biletten daha ucuzunu bulursanız, fiyat farkının iki katını ödeme sözü verir. Elbette garanti koşullarını Ryanair sitesinde okumanızı tavsiye ederiz. Bravofly’ın güvenilir arama motoru ile bilet fiyatlarını karşılaştırabilir ve size en uygun biletleri burada da bulabilirsiniz.

Ryanair’in filosu oldukça gençtir. 300’den fazla uçağın ortalama yaşının 5.5 olduğunu belirtmişlerdir. Tüm uçakları Boeing 737-800’dür.Bu aerodinamik uçaklarla hem güvenli hem de ekonomik uçuşlar gerçekleştirirler.

El Bagajınızın Uygun Boyutlarda Olmasına Dikkat Edin

Daha önce belirttiğimiz gibi, Ryanair’de bagaj için ekstra ücret ödemelisiniz. Yalnızca el bagajı kullanmayı tercih edin ve bagaj boyutları konusunda hususlara uyun.

Bir diğer nokta Ryanair uçaklarının genelde daha küçük ve ikincil havalimanlarına inmesidir. Bu sizi endişelendirmesin. Gideceğiniz yere ulaşmak için toplu taşıma ya da servis kullanmanız gerekebilir. Neyse ki bu havalimanlarında uçuş trafiği fazla olmadığı için uçuşunuz daha hızlı biter. Ryanair bu havalimanlarını kullandığı için de daha ekonomik uçuşlar sunar.

Biletinizi Ryanair’den erkenden alırsanız, bazen uçuş ücretiniz toplu taşıma ve havalimanı servis ücretlerinden bile daha ucuza gelir.

Avrupa’da  32 ülkeye uçan Ryanair bunun dışında Fas’a ve İsrail’e uçuşlar düzenler. Ne yazık ki Ryanair’in henüz Türkiye için uçuşu yok. Ama Avrupa seyahatlerinizde birden fazla ülkeyi gezmek istiyorsanız Ryanair iyi bir seçenek. Yolculuğunuzda tren ve uçak kullanmak istiyorsanız yine Ryanair biletlerine göz atmalısınız. Aktarmalı uçuşlarınız için de Ryanair seçeneğini göz önünde bulundurun.

Hayal ettiğinizin çok daha altında bir fiyatla daha fazla şehri gezebilir ve Avrupa’yı Ryanair’le keşfedebilirsiniz.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment