Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Evcil Hayvanımla Nasıl Uçabilirim ?

Seyahat ipuçları

Evcil Hayvanımla Nasıl Uçabilirim ?

Evcil Hayvanımla Nasıl Uçabilirim ?
Eylül 30
21:56 2016

Evcil hayvanınızla seyahat etmek bir sorun olabilir. Özellikle de belli başlı şeylerden haberdar değilseniz. Kesin olan bir görüş varsa, o da evcil hayvanınızla uçtuğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken çok önemli etmenler olduğudur. Bunlar;

Önceden Planlayın

Bir evcil hayvanla seyahat ederken ilk yapmanız gereken, en başından planlı olmaktır. Ne zaman ve nereye gideceğinize karar vermelisiniz. Ne kadar süre seyahatte olacağınızı da göz önüne almalısınız. Tüm bunlar oldukça önemlidir. Evcil hayvanınızla seyahat ederken bunları planlamak size seyahat amaçlarınız hakkında daha net bir fikir verir.

Araştırma Yapın

Pek çok kişi evcil hayvanla seyahatin, pek çok şekilde karmaşık ve güvensiz olabileceğini anlamamaktadır. Bu nedenle  evcil hayvanınız varsa, onunla uçmanın hem güvenli hem de mantıklı olduğunu görmek için araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Biraz çaba göstererek  konunun farklı yönlerini görmek için zaman ayırın. Evcil hayvanınızı alıp almamanız gerektiği, gittiğiniz yerde onu neyin karşılayacağı ve daha fazlası gibi.

Hayvanları taşımak konusunda caydırıcı olan yalnızca bazı havayolu şirketleri değildir. Hayvanları hoş karşılamayan yerler de vardır. Bu nedenle, bilmeniz gereken herşeyi öğrenmek için araştırma yapmak en idealidir. Bir evcil hayvanla seyahat ederken bilmeniz gereken her şeyi.

Kontrollerini Yapın

Önemli olan yalnızca seçeneklerinizi araştırmak değildir.Aynı zamanda nerede kalacağınızı ve evcil hayvan kabul edip etmediklerini  kontrol etmek çok önemlidir. Örneğin bir ailenin yaşadığı bir yere gidiyorsanız, ev hayvanı kabul ediyorlar mı bilmelisiniz.

Ayrıca, bir otelde kalacaksanız önceden arayıp evcil hayvan kabul edip etmediklerini sormalısınız. Ne yazık ki tüm oteller hayvanları kabul konusunda aynı politikaya sahip değiller. Tatile çıkarken bunu da hatırlamalısınız.

Evcil hayvanınızla seyahat ettiğinizde, size yapmanız gereken pek çok görev düşer. Bir yerde kalmadan önce hayvanınızın oldukça bakımlı ve sağlıklı olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca pire kontrolü ve tüm bakımını yapın. Kimse sağlıksız bir hayvanı hoş karşılamaz, bu yüzden seyahatten once onun iyi göründüğünden emin olun.

Evcil Hayvanınızın Tüm Zorunlu Aşıları Yapılmış Olmalıdır

Evcil hayvanla seyahat ediyorsanız, ya da nasıl seyahat edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız son olarak şunu bilmelisiniz. Hayvanınızın tüm aşıları eksiksiz olmalıdır. Aşı kayıtlarının bir kopyasını veya sağlık karnesini de yanınıza almalısınız. Diğer yandan, veterinerinerinizle bir randevu ayarlarsanız iyi olur. Aslında bu bir öneriden çok zorunluluktur.

Bir evcil hayvanla yolculuğa çıkmak kolay değildir. Bu gün bazı önemli noktaları ve alınması gereken önlemleri listeledik.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment