Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > İtalya’nın Kanatları : Alitalia

Tematik

İtalya’nın Kanatları : Alitalia

İtalya’nın Kanatları : Alitalia
Eylül 11
12:17 2016

Bu yazıda İtalya’nın bir numaralı havayolu şirketi Alitalia’dan bahsedeceğiz. Diğer pek çok havayolu gibi Alitalia’nın en uygun fiyatlı biletlerine de Bravofly’ın gelişmiş arama motoru ile ulaşabilirsiniz.

Alitalia adı İtalyanca Ali ve Italia kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Ali, İtalyanca’da kanatlar anlamına geliyor. İtalya’nın kanatları bu gün ülkenin en önemli ve lider havayolu şirketi konumunda. Alitalia’nın merkez ofisi Roma’nın Fiumicino Bölgesi’ndedir. Merkez havalimanı da yine Fiumicino’da bulunan Leonardo da Vinci Havalimanı’dır. Fiumicino Havalimanı olarak da bilinen bu havaalanı İtalya’nın en yoğun, Avrupa’nın ise altıncı en yoğun havaalanıdır.

Alitalia geniş bir uçuş ağına sahiptir. İç hat uçuşlarında neredeyse İtalya’nın her yerine yolcu taşıyan Alitalia, Avrupa’da özellikle başkentlere ve Akdeniz ülkelerinde en önemli noktalara uçuş sağlar. Bunlar dışında dünyada tüm kıtalarda özellikle turizm ve iş amaçlı uçuş hizmeti sunar. Alitalia 2017 itibariyle 27’si İtalya’da 70’i dünya genelinde 97 noktaya uçar.

Alıtalıa, insanlara ve çevresel değerlere önem verir.

Alitalia’yı farklı kılan şirketin sürdürülebilirlik politikasıdır. Taşımacılık sosyal, kültürel ve ekonomik bir alışveriştir. Bu bağlamda Alitalia, sosyal ,kültürel, ekonomik ve çevresel değerlerin korunması gerektiğini düşünür.

Alitalia, Dünya Gıda Programı ile ortaklaşa çalışmış dünyadaki ilk havayolu şirketidir. Dünya Gıda Programı, Birleşmiş Milletler’in bir parçası olan, dünyanın en büyük organizasyonlarından biridir. Dünyanın çeşitli yerlerinde gıdaya ihtiyacı olan ülkelere yardım etmeyi amaçlar. İnsanlara ve çevreye değer veren bir politikaya sahip olan Alitalia aynı ilgiyi yolcularına da göstermektedir.

Alitalia ile uçarken elbette sıradan yiyecekler ve basit bir kahve içmeyeceksiniz. İtalyan şeflerin özel menüleri ve en iyi İtalyan kahvesi eşliğinde seyahat edebilirsiniz. Uçuşlarda servis edilen şaraplar İtalyan Şarap Uzmanları Birliği’nin desteği ile seçilmiş özel şaraplardır.

Yıllardır İtalya’nın en iyisi olan Alitalia yenilenen yüzünü yeni üniformaları ve yeni kampanya müziği ile taçlandırmıştır. Yenilenen Alitalia filosu da 120’den fazla uçağı ile dünyadaki en yeni ve teknolojik filolardan biridir.

Dünya’nın en çok turist çeken ülkelerinden biri şüphesiz İtalya’dır. Özellikle dünyanın en köklü tarihe sahip şehirlerinden biri olan Roma herkesin kesinlikle ziyaret etmesi gereken bir şehirdir. Benzer şekilde büyüleyici atmosferi ve romantikliğiyle Venedik gibi diğer etkileyici şehirler de turistlerin odak noktasıdır.

Siz de bir gün İtalya’nın muhteşem tarihini ve doğal güzelliklerini görmek isterseniz, elbette Alitalia ile uçmak doğru bir seçim olacaktır. İtalya’ya ev sahibinin misafiri olarak uçmak, italyan kahvenizi ya da şarabınızı yudumlayarak harika bir yolculuk geçirmek sizin de hakkınız

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment