Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Airberlin ile Almanya’yı ve Dünya’yı Keşfedin

Tematik

Airberlin ile Almanya’yı ve Dünya’yı Keşfedin

Airberlin ile Almanya’yı ve Dünya’yı Keşfedin
Ekim 02
13:29 2016

Bu yazıda Airberlin Havayolu  Şirketi’ne yer verdik. Adından da anlaşılacağı üzere Airberlin, Berlin merkezli Alman Havayolu Şirketidir.Avrupa’nın önde gelen havayollarından biri olan Airberlin hakkında önemli bilgilere ve Airberlin’in sunduğu hizmetlere göz atalım;

Airberlin taşıdığı yolcu sayısı bakımından Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketidir. Avrupa’nın da lider havayollarından biri olan Airberlin, Avrupa’nın yine yolcu sayısına göre dokuzuncu en büyüğüdür. Airberlin’in merkez havalimanları,  Berlin Tegel Havalimanı ve Düsseldorf Havalimanı’dır.

Airberlin dünyanın her yerinde 147 noktaya uçuş hizmeti verirler. Airberlin sitesindeki interaktif haritada Amerika Kıtası’ndan Avrupa’ya , Uzakdoğu’dan Güney Afrika’ya tüm uçuş noktalarını görebilirsiniz. Almanya içinde de 17 şehre Airberlin uçuşları bulunmaktadır.

Oldukça genç ve teknolojik uçaklara sahip olan Airberlin’in filosu ortalama 5.5 yaşındadır. Airberlin 2007 yılından bu yana TFC Käufer Pilot Okulu desteği ile kendi pilotluk eğitimini vermektedir. Bu eğitimde 2 yıllık eğitim süresince pilotlar dünya standartlarında bir eğitim almaktadırlar. Bu sayede Airberlin Havacılık Okulu, Alman Havayolu Bakanlığı tarafından eğitim lisansı ile ödüllendirilen ilk kurum olmuştur.

Genç filosu ve deneyimli ekibinin yanı sıra Airberlin hizmetleri ve sunduğu extra servislerle de dikkat çeker. Airberlin’de farklı yolcu ihtiyaçlarını karşılamak adına ekonomi sınıfı dışında ayrıca ekonomi light ve ekonomi esnek biletler bulunmaktadır. Eğer yalnızca el bagajınız varsa biletinizi ekonomi light sınıfından alarak tasarruf edebilirsiniz.

Ekonomi Lıght Seçeneği ile Daha Ucuza Uçun

Ekonomi light seçeneğinde yalnızca el bagajına izin verilirken, ekonomi sınıfında el bagajı dışında 23 kiloluk bagaj hakkınız vardır. Ekonomi esnek seçeneği ise size ikinci 23 kilo hakkı daha verir. Eğer bunlar dışında taşımanız gereken yükünüz varsa, kısa ve uzun süreli uçuşlar için değişen fiyatlarla ek bagaj satın alabilirsiniz.

Spor eşyaları ya da müzik enstrümanları gibi büyük boyutlu yükleriniz için uçuştan en geç 30 saat öncesine kadar bu eşyaları kaydettirmelisiniz. Uzun ve kısa mesafe uçuşlar için değişmekle birlikte bu eşyalarınızı size önerilen fiyatlarla taşıyabilirsiniz. Eğer enstrümanınızın zarar görmesini istemiyorsanız ya da boyutları bagaj boyutunu aşıyorsa o halde ayrıca bir koltuk rezerve etmeniz gerekebilir. Bu konuda bilgi almak için servis merkezini aramalısınız.

Airberlin küçük sevimli dostlarımızı da unutmuyor. Evcil hayvanınızla birlikte seyahat ediyorsanız uçuştan en fazla 4 saat öncesine kadar onu da kaydettirmelisiniz. Kutusuyla birlikte 10 kilo ağırlığa kadar olan hayvan dostlarınızı yanınıza alabilirsiniz. 10 kilodan fazla olan evcil hayvanlar uçağın bagaj bölümünde taşınabilir.

Uygun ek fiyatlarla koltuk seçimi yapmanız da mümkündür. Özellikle Airberlin’in XL Konforlu koltuklarını ya da ekonomi sınıfının ön kısmındaki en çok tercih edilen koltukları tavsiye ederiz.

Uzun uçuşlarda ücretsiz yemek servisi sunan Airberlin mutfağının tadını çıkarabilirsiniz. Özel menüler ya da çocuk menüsü için uçuştan 48 saat öncesine kadar sipariş vermeniz gerekir.

Konforlu uçuşu kalite ile birleştiren, son teknolojik uçakları ve genç filosu ile güvenli bir uçuş sağlayan Airberlin ile siz de seyahat etmelisiniz. En uygun Airberlin biletlerine mutlaka göz atın.

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment