Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Barcelona’nın Kalbi Gotik Bölgeyi Keşfedin

Avrupa

Barcelona’nın Kalbi Gotik Bölgeyi Keşfedin

Barcelona’nın Kalbi Gotik Bölgeyi Keşfedin
Ekim 26
10:00 2016

Barcelona dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biridir.Barcelona’nın gezip görülecek yerleri saymakla bitmez. Ancak şehrin en etkileyici kısmı tarihi kent merkezindeki Gotik Bölgesi’dir. Bu bölge Barri Gotic olarak bilinir.

Barselona’nın en ünlü caddesi olan La Rambla’nın batı kısmı Barri Gotic’dir. Bu gotik mahallenin daracık sokaklarında tarihe yolculuğa çıkmaya hazır mısınız ? O halde gelin Gotik Bölge’de görmeniz gereken en önemli yerlerden bahsedelim.

Gotik Bölge’yi yürüyüş turları ile keşfetmeniz mümkün. Bu ücretsiz turlar genellikle her sabah Katalonya Meydanı’nda başlar. İngilizce veya İspanyolca tur rehberliği eşliğinde Gotik Bölge’nin en önemli yerlerini hızlıca keşfedebilirsiniz. Tavsiyemiz bu tur sayesinde keşfettiğiniz yerlerden ilginizi çekenleri tekrar ziyaret etmeniz. Bu sayede önemli yapıları daha detaylı inceleme ve daha çok vakit geçirme şansınız olur.

Gotik Bölge’nin Önemli Meydanlarını Ziyaret Edin !

Barcelona’nın en ünlü meydanlarından olan Plaça Reial La Rambla caddesinin hemen yanında yer alır. Bu meydan Gotik Bölgeyi keşfetmeye başlamak için iyi bir noktadır.

Gotik Bölge’de çok sayıda kafe, restoran ve eğlence mekanı ile de karşılacaksınız. Eğer yorulursanız bu tarihi sokaklarda keşfedeceğiniz bir barda bir şeyler içip serinleyebilirsiniz.

Barcelona’da görmeniz gereken en önemli yapılardan biri olan Barcelona Katedrali gotik bölgede bulunur. Bir başka etkileyici gotik dini yapı ise Santa Maria del Pi Bazilikası’dır. Bu bazilika Plaça del Pi adındaki  küçük sevimli meydanda bulunur. Bu meydan ve çevresinde sanat galerileri ve kafeler vardır. Burada el yapımı sanat ürünleri ve yerel yiyeceklerin satıldığı pazarlar kurulur.

Diğer bir önemli meydan Plaça de Sant Jaume’dir. Belediye ve Hükümet Binasının bulunduğu bu meydan politik açıdan önemlidir. Pazar günleri belediye binası ziyaretçilere açıktır.

Gotik Bölge oldukça geniş bir alana yayılmış olsa da tamamını yürüyerek keşfedebilirsiniz. Çok sayıda restoran seçeneği bulunduğu için dinlenirken yerel lezzetleri tatmanız mümkün. Gotik yapılar ve kiliseler, tarihe tanık olmuş meydanlar ve müzelerin bulunduğu gotik bölgeyi siz de çok seveceksiniz.

Eğer az zamanınız varsa ve haklı olarak Barselona’nın başka yerlerini de göröek istiyorsanız Barri Gotic’i yarım gün içinde gezebilirsiniz. Çok daha hızlı bir seçenek olan yürüyüş turlarını da tercih edebilirsiniz.

Barselona seyahatinizde Gotik Bölge’yi mutlaka görün. Bu eşsiz mahalleyi kesinlikle çok seveceksiniz.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment