Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Hollanda’nın Lider Havayolu KLM İle Uçun

Tematik

Hollanda’nın Lider Havayolu KLM İle Uçun

Hollanda’nın Lider Havayolu KLM İle Uçun
Ekim 09
13:49 2016

Bu yazımızda Hollanda’nın lider havayolu şirketi olan KLM hakkında konuşacağız. KLM şirketi, 2004’deki ortaklıktan bu yana Air France – KLM Grup’un bir parçasıdır. Air France ile birlikte Avrupa’da hava taşımacılığında lider konumundadır. KLM’nin merkez havalimanı Amsterdam’daki Schiphol Havalimanı’dır.

Peki KLM adı nereden geliyor dersiniz ? KLM adı, Hollanda Kraliyet Havayolları’nın kısaltması. Ancak harfler, Flemenkçe yazılıştaki baş harflerden geliyor.

KLM hakkındaki diğer bir ilginç bilgi kurulduğundan beri orijinal adı ile hizmet veren dünyadaki en eski havayolu olması, yani 1919’dan beri.

KLM havayolu politikasını tamamen müşteri odaklı ve müşteri memnuniyetini amaçlayan şekilde oluşturmuştur. KLM’nin servislerine kısaca göz atalım;

KLM tüm uçuşlarında yolcularına alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri sunmaktadır. Avrupa içi seyahatlerde uçuş süresine bağlı olarak farklı yiyecek seçenekleri mevcuttur. 45 dakikadan kısa uçuşlarda tatlı atıştırmalıklar, 120 dakikaya kadar olan uçuşlarda sandviç veya dürüm servis etmektedirler. 120 dakikadan uzun uçuşlarda ise sıcak içeceğinizin yanında sıcak atıştırmalık servisi vardır. Elbette servis içeriği günün saatine göre de değişiklik gösterebilir.

Eğer KLM ile kıtalararası uçuyorsanız o zaman sizi istediğiniz bir içecekle karşılıyorlar. Çerez, ordövr tabağı, sıcak yemek ve tatlı servisi ile KLM mutfağının keyfini çıkarabilirsiniz. Elbette tüm bu servisler ekonomi sınıfı uçuşlar için. Eğer Business Class ile uçuyorsanız o zaman sizi çok daha muhteşem menüler ve içecekler bekliyor olacak.

Eğer siz de uçuşunuzun konforunu arttırmak için Business Class’a geçmek istiyorsanız bunun iki yolu var. İlki uçuştan hemen önce biletinizi yükseltmektir.  Ancak bizim tavsiyemiz check-in sırasında indirimli olarak Business Class’a geçmeniz olacaktır. Bu sayede daha uygun bir fiyata çok daha konforlu bir uçuşa yükselmiş olacaksınız.

Farklı seyahat sınıflarında farklı koltuk seçimleri için  imkanlar bulunmaktadır. KLM internet sitesinde tüm uçak modellerinde oturma planlarını inceleyebilirsiniz. Bu sayede koltuk seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini görebilir ve uçakta bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Pek çok film, belgesel ve tv kanalını izleyip müzik dinleyebileceğiniz akıllı ekranlar ile KLM uçuşlarında canınız hiç sıkılmaz.

KLM ile seyahatlerinizde ekonomi sınıfında 12 kg, business class uçuşunda 18 kg el bagajı hakkınız vardır. Check in yaparken bagaj hakkı uçuş süresine göre değişmektedir. Kıtalararası uçuşlarda ekonomi sınıfında 23 business classta 32 kg bagaj hakkı vardır.

Avrupa içi KLM uçuşlarında yalnızca el bagajı hakkınız vardır !

Unutmamanız gereken en önemli bilgi belki de el bagajı hakkındadır. Eğer seyahatiniz Avrupa içindeyse ücretsiz bagaj hakkınız yalnızca el bagajı içindir. Eğer ayrıca bagajınız varsa rezervasyon sırasında ekstra bagaj almanız gerekmektedir.

Siz de KLM ile uçmak için en uygun bilet fiyatlarına hemen göz atın.

 

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment