Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Macaristan’ın En Genç Havayolu : Wizz Air

Tematik

Macaristan’ın En Genç Havayolu : Wizz Air

Macaristan’ın En Genç Havayolu : Wizz Air
Ekim 23
19:21 2016

Bu gün Wizz Air hakkında konuşacağız. Wizz Air Macaristan’ın en genç havayolu şirketlerinden biridir. Tıpkı Ryanair gibi Wizz Air şirketi de düşük bütçeli uçuş hizmeti sağlamaktadır. Özellikle Macaristan’a uçuyorsanız Wizz Air ile oldukça ekonomik bir uçuş yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Macaristan özellikle Budapeşte gibi muhteşem bir şehir ile Avrupa’nın en gözde turistik merkezlerinden biri.O halde gelin Wizz Air ve sunduğu hizmetlerden kısaca söz edelim.

Wizz Air Macaristan’ın en büyük havayolu şirketi olmamasına rağmen ülkenin en büyük filoya sahip havayoludur. Diğer düşük bütçeli uçuş yapan havayolları gibi Wizz Air de şehir merkezlerine daha uzak olan ya da daha küçük ikincil havaalanlarını kullanır. Bu sayede daha ekonomik biletlerle yolcularını uçurur. Aynı zamanda bu havaalanlarında uçuş trafiği daha az olduğu için iniş ve kalkışlarda zamandan kazanırsınız. Anlayacağınız hem daha ekonomik hem de daha hızlı bir uçuş istiyorsanız Wizz Air tam size göre.

Peki Wizz Air ile hangi ülkelere uçabiliriz ? Wizz Air şu an 30’dan fazla ülkeye uçuş hizmeti vermektedir. Avrupa ülkeleri dışında İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçuşlar da bulunmaktadır. Avrupa’daki uçuş noktaları arasında Paris, Barcelona, Milan ve Frankfurt gibi önemli turizm merkezleri vardır. Avrupa’da neredeyse her yere Wizz Air ile uçabilirsiniz. Elbette ülkemizden de Wizz Air uçuşları bulunmaktadır. Bravofly ile Wizz Air uçuşuyla gidebileceğiniz yerleri görün ve en uygun biletleri yakalayın.

2003’te kurulan ve 2004’te ilk uçuşunu gerçekleştiren Wizz Air şirketi, genç yaşına rağmen hızlıca gelişmiştir. Bu gün 35 ülkede 420 noktaya uçuş sağlamaktadır. Wizz Air’in amacı orta ve doğu avrupanın en büyük düşük bütçeli havayolu olmaktır. Kendisi gibi filosu da oldukça genç ve teknolojik bir havayoludur.

Wizz Air’de Bagaj Kurallarına Dikkat edin !

Elbette oldukça ekonomik uçuşların hatırlamanız gereken başka yanları da var. Wizz Air’de yalnızca küçük el bagajı ücretsizdir. Yanınıza alsanız dahi büyük el bagajı ek ücrete tabidir. Küçük el bagajı boyutları 42x32x25 cm boyutlarındadır. Bunun dışındaki tüm bagajlar için ücretleri seyahatiniz öncesinde havayolu sitesinden kontrol etmelisiniz.

Bilet alımı sırasında otomatik olarak size bir koltuk atanmaktadır. Bunun dışında koltuk seçimi de ücretlidir.

Eğer amacınız çantanızı sırtınıza takıp, hızlı ve ekonomik bir Avrupa turu yapmaksa Wizz Air tam size göre.

 

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment