Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Qatar Havayolları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tematik

Qatar Havayolları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Qatar Havayolları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Ekim 16
22:04 2016

Bu yazıda Qatar Havayolları ve hizmetleri hakkında konuşacağız. Qatar Havayolları adından da anlaşılacağı üzere, Katar Devleti’nin en önemli ve lider havayolu şirketidir. Katar, Arap Yarımadası’nın doğusunda Basra Körfezi’nde bulunan bir ülkedir. Ülkenin başkenti ve en büyük şehri Doha’dır. Qatar Havayolları’nın merkezi de Doha’dadır. Gelin şimdi Qatar’ın hizmetleri ve filosu hakkında bazı bilgilere göz atalım.

Qatar Havayolları ile dünyanın her yerinde 100ün üzerinde noktaya uçabilirsiniz. Ayrıca her sene, Qatar, uçuş noktalarına yenilerini eklemektedir. 2016 itibariyle Los Angeles, Sydney, Boston ve Helsinki gibi önemli merkezlere de uçuşları başlamıştır. 2017’de Üsküp, Saraybosna ve Nice gibi önemli turizm merkezlerine de uçuşları başlayacaktır.

Qatar Havayolları’nın tüm uçuş noktaları ve yeni eklenen uçuşları görmek istiyorsanız, havayolunun internet sitesindeki interaktif haritaya göz atın.

Qatar Havayolları’nın kabin ekibi, 7 yıldır Orta Doğu’daki en iyi kabin ekibi seçilmektedir. Yolcularına her zaman 5 yıldızlı hizmet verme sözü olan bir havayoludur. Pek çok havayolundan daha geniş ve rahat koltuklara sahip olan Qatar yolcuların konforuna önem verir.

Pek çok yolcunun özellikle uzun uçuşlarda önemsediği bir konu yemek servisidir. Qatar Havayolları’nda yemek, tatlı ve içecek servisi bulunmaktadır. Dünya mutfağından lezzetlerin servis edildiği Qatar’da alkollü içecek servisi de vardır. Uçuştan en az 24 saat önce sipariş verebilirsiniz. Bu sayede yolcu seçimlerine ya da sağlık durumlarına uyan özel menüler servis edilir.

Lezzetli yemeklerin tadını çıkarırken ve ekstra geniş koltuklarda rahat ederken internete bağlanma şansınız da var. Wifi hizmeti ve uçuş sırasında telefonlarınızı kullanarak mesaj alıp göndermenizi sağlayan hizmet yalnızca belli uçaklarda verilmektedir.

Wifi ve telefon hizmetinin sizin uçuşunuzda olup olmadığını Havayolları ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Unutmamanız gereken önemli nokta ise, uçuş sırasında telefon kullanımının kendi operatörünüz tarafından ücretlendirileceğidir. Bu konuda dikkatli olun.

Binlerce tv dizisi, sinema filmi, oyun ve müzik arasından istediğinizi seçerek eğlenceli bir uçuş geçirebilirsiniz. Çocuklarınız için de sıkılmadan geçirecekleri bir yolculuk olacaktır.

300’den fazla sayıda uçağa sahip olan Qatar Havayolları büyümeye ve uçuş noktalarını arttırmaya devam ediyor. Siz de en uygun fiyatlı biletlere göz atın.

 

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment