Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Tarihi ve Modern Kentin Birarada Olduğu Yer : Frankfurt

Avrupa

Tarihi ve Modern Kentin Birarada Olduğu Yer : Frankfurt

Tarihi ve Modern Kentin Birarada Olduğu Yer : Frankfurt
Ekim 05
10:00 2016

Almanya’nın en bilinen ve kuşkusuz en çok turist ağırlayan şehirlerinden biri de Frankfurt’tur. Frankfurt  Almanca’da ‘Frankfurt em Main’ olarak anılır. ‘Frankfurt em Main’, Main üzerindeki Frankfurt anlamına gelir. Şehir Main Nehri’nin kıyısında kurulu olduğu için bu şekilde anılır.

Ortaçağa dek uzanan köklü bir tarihe sahip olan Frankfurt Almanya’nın beşinci en büyük şehridir. Franfurt yalnızca Almanya’nın değil Avrupa’nın da en önemli şehirlerinden biridir.  Frankfurt aynı zamanda fuar şehri olarak da bilinir. Bunun sebebi şehrin Avrupa’da önemli bir finans ve ticaret merkezi olması ve çokça fuara ev sahipliği yapmasıdır.

İstanbul Frankfurt uçuşu yaklaşık 3 buçuk saat sürmektedir.  Orta Almanya’daki bu güzel şehri ziyaret etmek istiyorsanız kışın oldukça soğuk geçtiğini bilmelisiniz. Seyahatiniz için en uygun sezon yaz sezonudur.

Kent merkezindeki önemli noktalara yürüyerek ulaşabilirsiniz. Frankfurt  küçük bir şehir olmakla beraber kent içi ulaşım gelişmiştir. Kent merkezinden uzakta görmek istediğiniz yerler varsa toplu sayesiyle de gidebilirsiniz. Peki şehirde kesinlikle görmeniz gereken en önemli yerler nerelerdir. Şimdi kısaca kentin önemli turistik yerlerinden bahsedelim.

Frankfurt’ta görülmesi gereken en önemli yerler nerelerdir ?

Her Avrupa şehrinde olduğu gibi Frankfurt’ta da en önemli yerlerden biri kent meydanıdır. Römerberg Meydanı hem çok sayıda kafe ve restoranın hem de belediye binasının olduğu önemli bir yerdir. Tamamı restore edilmiş ortaçağ yapıları ile çevrili meydandaki Adalet Çeşmesi de görülmeye değer.

Yapımı 40 yılda tamamlanan Aziz Paul Kilisesi, ilk Alman Meclisi burada toplandığı için önemlidir. Pek çok yapı gibi bu kilise de 2.Dünya Savaşı’nda zarar görmüş ancak sonradan aslına uygun olarak inşa edilmiştir.

Şehirdeki diğer bir önemli yapı Dom Katedrali’dir. Bu katedral 95 metrelik bir kuleye sahiptir. Kuleye çıkarak şehrin mükemmel bir manzarasını görmeniz mümkün.

Her ne kadar günümüzde finans merkezi olarak bilinse de Frankfurt aynı zamanda bir kültür ve sanat şehridir. Ünlü yazar Goethe de Frankfurt’ta  doğup büyümüştür. Yazarın doğduğu ev bugün bir müze olarak ziyarete açıktır. Goethe Evi şehirdeki önemli müzelerdendir.Sanat söz konusu olunca kentteki tiyatro ve opera yapılarından da bahsetmeli. Bunlardan en önemlisi olan Eski Opera Binası Alte Oper oldukça ilgi çekici bir mimariye sahiptir. Bu sanat yapısı da kesinlikle görülmeye değer.

Kentin tarihi yapıları kadar yeni ve modern yüzü de oldukça etkileyicidir. Tarihi kent merkezinin sokaklarında dolaşıp kendinizi ortaçağda hissettikten sonra muhteşem bir manzaraya ne dersiniz ? Dom Katedrali’nin kulesi dışında ikinci bir panoramik seçenek  Main Tower’dır. Şehrin en güzel manzarasının görüldüğü kulenin terası ziyaretçilere açıktır.

Hem tarihi hem de modern yüzüyle Avrupa’nın görülmesi gereken yerlerinden olan Frankfurt’u siz de ziyaret edin.

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment