Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Uçakla Seyahatimizde El Bagajına Neleri Koymalıyız ?

Seyahat ipuçları

Uçakla Seyahatimizde El Bagajına Neleri Koymalıyız ?

Uçakla Seyahatimizde El Bagajına Neleri Koymalıyız ?
Ekim 07
23:21 2016

Uçakla seyahatlerimizde genelde el bagajı kullanırız. Çünkü büyük bagajlardan çok daha rahat kullanılırlar. Bununla beraber el bagajında neleri bulundurmamız gerektiğini unutmamalıyız.

Bunlar genelde el bagajımızda her zaman taşımamız gereken temel gereçlerdir. Örneğin bir saç fırçası gibi. Kulağa delilik gibi gelse de bu küçük eşyalar gerçekten gereklidir.

İlaçlar da çok önemlidir. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz ya da belli bir hastalığınız varsa asla ilaçlarınızı unutmamalısınız.

Çoğu zaman yanımıza deodorant ve parfüm almayı unuturuz. Parfüm kesinlikle el bagajınızda olmalıdır. Ancak parfümünüzün boyutuna dikkat edin. Çünkü büyük bir bagaj değil el bagajı kullanıyoruz ve sıvı miktarında sınırlama var. Bunu hatırlamanız çok önemlidir.

Uçakla seyahatinizde tüm bu önemli bilgileri aklınızda bulundurun !

Genelde yanımızda taşımadığımız başka bir şey daha var. Eğer yolculuk sırasında yemek yemeyi düşünüyorsanız en iyisi bunu yanınıza almalısınız. El temizleyici jelden bahsediyoruz. Bir restoranda ya da havaalanının barında yediğinizde bunu kullanabilirsiniz. Bu şekilde her türlü enfeksiyondan korunmuş olursunuz. Hiç şüphesiz bu çok iyi bir fikir.

Bunun dışında diş fırçası da çok önemlidir. Hatta diş fırçası her zaman el bagajında bulundurmamız gereken olmazsa olmaz bir şeydir. Özellikle uçakta ya da havaalanında bir şeyler yemeyi düşünüyorsanız.

Son olarak güneş kremi de esas bir ihtiyaçtır. Günümüzde cilt problemleri ve buna bağlı ortaya çıkan kanser vakaları gittikçe artmaktadır. Bu sebeple güneş kremi kullanarak bu durumdan kaçınmak kesinlikle çok önemlidir. Önlem almak tedaviden daha iyidir !

 

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment