Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Uçakla Seyahatte Hangi Sıvıları Yanımıza Alabiliriz ?

Seyahat ipuçları

Uçakla Seyahatte Hangi Sıvıları Yanımıza Alabiliriz ?

Uçakla Seyahatte Hangi Sıvıları Yanımıza Alabiliriz ?
Ekim 14
10:00 2016

Uçakla seyahat sırasında hangi sıvı maddeleri alıp almamamız gerektiğini bilemediğimiz olur. Ancak uçakta sıvı maddelerin kullanımı konusu gerçekten önemlidir. Bu yazıda valizinizi hazırlarken aklınızda bulundurmanız gereken önemli noktalardan bahsedeceğiz.

Öncelikle, el bagajınızda yalnızca belli miktarda sıvı madde taşıyabilirsiniz. Bu sıvılar ise küçük plastik paketler içinde olmalıdır.

Her bir sıvı en fazla 100 mg olmalı ve hepsi ayrı paketler içinde taşınmalıdır.

Bunun dışında, ağzı kapalı şeffaf bir plastik paket kullanırsanız tüm bu sıvı maddelerinizi sorunsuz bir şekilde taşıyabilirsiniz. Bu paket 1 litre olmalı ve yaklaşık 20×20 cm boyutlarında olmalıdır. Paket içindeki sıvıların her biri ise en fazla 100 ml olmalıdır. Çocuklar da dahil olmak üzere her yolcunun tek bir paket alabileceğini unutmayın. Bu paketle ilgili en önemli nokta ise tamamen kapalı olması gerektiğidir.

Uçakla seyahat ediyorsanız sıvı maddelerle ilgili tüm bu önemli noktaları aklınızda bulundurmanız çok önemlidir !

İlaçlar gibi önemli olduğunu düşündüğünüz her türlü eşyanızı el bagajınıza koyun.  Özellikle bu ilaçlar çocuklarınız içinse. Ayrıca tıbbi reçete ya da rapor göstermeniz sıvı ilaçlarınızı yanınıza almanız için daha iyi bir yoldur.

Bunun dışında parfüm, çeşitli kremler, alkol ve başka sıvı maddeleri de bagajınızda yanınıza alabilirsiniz.

Eğer sizde bu plastik paketlerden yoksa, havalimanındaki shoplardan alabilirsiniz. Ancak şunu sakın unutmayın, bu paketlerin her birindeki sıvı 100 ml’den fazla olamaz. Bu açıdan paketlerin onaylanmış olması önemlidir. Havaalanında bir şey satın alırsanız satış fişini almayı unutmayın.

Uçakla seyahatinizde bu tavsiyelere kulak verin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment