Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Artakalan Döviz Bozuklukları İle Ne Yapabiliriz ?

Seyahat ipuçları

Artakalan Döviz Bozuklukları İle Ne Yapabiliriz ?

Artakalan Döviz Bozuklukları İle Ne Yapabiliriz ?
Kasım 11
12:56 2016

Bir seyahatten evinize döndükten sonra cebinizi döviz bozuklukları ile dolu bulduğunuz oldu mu ? Başka bir ülkedeyken bu bozukluklar oldukça işe yarar olabilir. Örneğin bu bozukluklarla Lizbon’daki eski moda tramvay için bilet alarak şehirde turlayabilirsiniz. Ya da hayran kaldığınız bir İtalyan meydanında bir bardak kahve içebilirsiniz. Yine de eve dönüp bagajınızı açarken kendinizi bir kaç avuç yabancı bozuklukla bulabilirsiniz. Ne yazık ki bu bozuklukları döviz bürosunda bozduramazsınız. İşte tam bu noktada aklınızda o soru ışığı yanar; şimdi bu parayla ne yapabilirim ?

Şanslısınız; size yardım etmek ve bazı iyi fikirler vermek için buradayız.

-Avrupa ülkeleri Euro’ya geçtikleri için pek çok diğer döviz türü muhtemelen artık kullanılmıyor. Bu sebeple bu eski paralar tarih oldu. Eğer bir öğretmen tanıyorsanız bu paraları sınıfta kullanmaktan memnun olacaklardır. Bir tarih ya da coğrafya öğretmenini düşünün. Ülkelerin paraları arasındaki farklar düşünüldüğünde, bu eski bozukları derslerde kullanmak ilginç olabilir.

-Seyahat planı olan bir arkadaşınız ya da meslektaşınız varsa onlara biraz para vermek oldukça düşünceli olacaktır. Bu sayede ceplerinde biraz bozuk para olur ve siz de artık kullanmadığınız paralardan kurtulmuş olursunuz.

-Bazıları artan paraları seyahatin bir hatırası olarak görür. Eğer siz de böyle biriyseniz onları cam bir kabın içine koyabilirsiniz. Çok fazla yer kaplamayacaktır ve karşılaştığınız diğer ilginç bozuk paraları da bunun içinde tutabilirsiniz.

Duygusal bir insansanız seyahat hatıralarınızdan özel bir şey yapmak isteyebilirsiniz. Peki neden onları bir albüm ya da koleksiyon defteri içine koymuyorsunuz ? Böylece en sevdiğiniz fotoğraflar, kartpostallar ve bozuk paralar aynı albüm içinde yer alacak.

Gördüğünüz gibi arta kalan döviz bozukluklarını son kez kullanmanın farklı yolları var. Sadece size en uygun seçeneğin hangisi olduğunu keşfetmelisiniz.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment