Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > KLM Havayolları İle Prag Seyahati

Avrupa

KLM Havayolları İle Prag Seyahati

KLM Havayolları İle Prag Seyahati
Kasım 14
22:20 2016

Hollanda’nın lider havayolu şirketi olan KLM ile dünyanın en güzel şehirlerinden birine uçabileceğinizi biliyor musunuz ? Bahsettiğimiz şehir Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag.

Bu yazıda KLM havayollarından ve Prag’dan söz edeceğiz. Bravofly aracılığıyla en uygun fiyatlarla Prag seyahati mümkün. . İstanbul’dan Prag uçuşu 3 saatten biraz daha kısa sürüyor. Prag’ta para birimi Çek Korunası ve şehir Avrupa’daki turistik merkezler arasında oldukça ucuz yerlerden biri olarak gösteriliyor. Son yıllarda turistlerin ilgisini daha fazla çeken bu kenti keşfetmek için bir hafta sonu kaçamağı yapmak da mümkün.

KLM Havayolları tam da haftasonu kaçamağı için sizi bekliyor. Düşük maliyetli uçuşlar gerçekleştrien KLM’de yalnızca el bagajınızın ücretsiz olduğunu unutmayın. Bu yüzden size tavsiyemiz yanınıza çok fazla yük almadan uçmanız. Böylece hem daha ucuza uçarsınız hem de sırtınızda çantanız bu muhteşem şehri sokak sokak keşfedebilirsiniz. Prag’ın özellikle eski kent merkezi kesinlikle görülmeye değer.

Prag’ın Tarihi Mekanlarını Keşfedin !

Ülkenin aynı zamanda en büyük şehri olan Prag’ın eski şehir merkezi, Unesco Dünya Mirası listesindedir. Prag’ın tarihi kent merkezindeki Old Town Meydanı’na gittiğinizde, şehrin simgeleşmiş eserlerinden biri olan Astronomik Saat ile karşılaşacaksınız. Dünya üzerinde hala çalışmakta olan en eski saat olan bu saatin 1400’lü yıllarda yapıldığı düşünülür.

Şehrin üzerine kurulu olduğu Vitava Nehri’nin iki yakasını bağlayan Karl Köprüsü, Prag’ın en çok ilgi çeken diğer bir eseridir. Köprünün iki girişinde de birer kule vardır ve köprü üzerinde 30 adet heykel vardır. Gözlerinizi alamayacağınız bu sanat eserleri arasında en çok St. John Nepomuk Heykeli ün kazanmıştır.

Prag’ın en çok ilgi çeken yapısı St. Vitus Katedrali’dir. Prag Kalesi içerisinde olan bu muhteşem gotik mimari eseri mutlaka görmelisiniz.

3 saat gibi kısa bir sürede ulaşabileceğiniz bu şehir, pek çok gezgin tarafından Avrupa’nın en güzel şehri olarak adlandırılır. Hem yakın olması hem de Avrupa’nın en ucuz şehirlerinden olması Prag’ı çok makul bir tatil seçeneği haline getiriyor.

Pek çok film, belgesel ve tv kanalını izleyip müzik dinleyebileceğiniz akıllı ekranlar ile KLM uçuşlarında canınız hiç sıkılmayacak. Sıcak atıştırmalıklarınız ve içeceğiniz eşliğinde Prag’a seyahat edebilirsiniz.

Siz de nu harika şehri çok seveceksiniz.

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment