Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Lufthansa ile Tarih ve Doğanın Buluştuğu Hamburg Sehayati

Avrupa

Lufthansa ile Tarih ve Doğanın Buluştuğu Hamburg Sehayati

Lufthansa ile Tarih ve Doğanın Buluştuğu Hamburg Sehayati
Kasım 21
10:38 2016

Lufthansa Havayolları ile Almanya’nın en önemli turistik merkezlerinden Hamburg’a direk uçuşlar olduğunu biliyor muydunuz ? Hamburg Seyahati hakkında bilmek istedikleriniz burada.

Bu yazıda Almanya’nın ikinci büyük şehri Hamburg hakkında konuşacağız. Lufthansa ile Almanya’ya seyahat etmenin avantajlarından ve kolaylığından bahsedeceğiz.

Lufthansa Almanya’nın dünyaca tanınmış ve markalaşmış havayolu şirketidir. Lufhansa, Avrupa’nın en büyük ve dinamik filolarından birine sahiptir. Avrupa’nın en çok turist ağırlayan ülkelerinden biri olan Almanya’ya ev sahibi Lufthansa ile uçmak elbette bir ayrıcalıktır. Öyle ki şirketin sloganı ‘uçmanın en kolay yolu’ dur.

Hamburg uçuşu 3 buçuk saatten daha kısa sürmektedir. Hamburg Almanya’nın diğer şehirleri gibi her mevsim yağmurlu ılıman bir iklime sahiptir. Bu yüzden en iyi seyahat zamanı bahar ya da yaz ayıdır.

Hamburg için Almanya’nın dünyaya açılan kapısı denmektedir. Avrupa’nın ikinci büyük limanı Hamburg’da bulunur. Bu sebeple Avrupa ticareti Hamburg aracılığıyla dünyaya ulaşmıştır. Bu da bu kenti tüm tarihi boyunca çok önemli bir nokta haline getirmiştir.

Hamburg’un Tarihi Yapıları ve Parklarını Mutlaka Görmelisiniz !

1000 yıldan daha eski bir geçmişe sahip olan Hamburg tıpkı Amsterdam gibi kanallarla çevrili bir kenttir. Şehir oldukça düz bir arazide kurulu olduğundan yürüyerek bu kenti keşfetmek oldukça keyiflidir. Ancak toplu taşıma kullanmak isterseniz gelişmiş metro ağı ya da banliyö trenleri sayesinde de her yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Hamburg özellikle gotik mimari eserleri ile görülmeye değer bir şehir. Tarihi meydanlar, müzeler ve etkileyici kiliseler ile doludur.

Hamburg pek çok Avrupa şehri gibi parkları ile de ünlüdür. Özellikle Alster Gölü ve kıyısını mutlaka görmelisiniz. Burada adeta huzur bulacaksınız. Jungfernstieg kanalı Alster Gölü’ne tur düzenleyen teknelerin başlangıç noktasıdır. Gölde tura katılabilir ya da bu kanal ve çevresinde gezebilirsiniz. Pek çok restoran, kafe ve mağaza burada bulunmaktadır.

Şehre tarih boyunca büyük önem kattığını söylediğimiz Hamburg Limanı bugün de şehrin en canlı yerlerinden biridir. Pek çok yeme içme mekanı, eğlence mekanı ve sokak sanatçıları burada bulunur. Hamburg Limanı’nı da görmeyi ihmal etmeyin. Şehirde kesinlikle görmeniz gereken diğer yerler;

  • Belediye Binası Rathaus
  • Michael Kilisesi
  • Minyatür Müzesi
  • Balık Pazarı
  • Eski Balıkçı Yerleşimi Blankenese

Bravofly ile en uygun Lufthansa biletlerine hemen göz atın. Hamburg seyahat planınızı yapın. Bu tarihi ve bir o kadar yeşil şehri çok seveceksiniz. Uçmanın en kolay yolu ile, Almanya’nın en güzel şehirlerinden birine uçun.

 

 

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment