Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Modern Kent Milano’da Gezilecek Tarihi Yerler

Avrupa

Modern Kent Milano’da Gezilecek Tarihi Yerler

Modern Kent Milano’da Gezilecek Tarihi Yerler
Kasım 02
09:00 2016

Bu yazıda İtalya’nın moda şehri Milano hakkında konuşacağız. Milano İtalya’nın kuzeyindeki Lombardiya Bölgesi’nde bulunur. Lombardiya’nın başkentidir. Oldukça gelişmiş bir kent olan Milano İtalya’nın en modern şehirlerindendir.

Moda, sanat ve teknoloji şehri olan Milano aynı zamanda tarihi dokusunu korumayı da başarmıştır. Modern şehir ve tarihi kentin uyumuna iyi bir örnektir. 2015 yılında Expo’ya ev sahipliği yapmış olan Milano pek çok kültür sanat etkinliğine sahiptir. Bu etkinliklerden en bilineni Milano Moda Haftası’dır.

Milano İtalya’nın en popüler turizm merkezi olmasa da çok sayıda turist ağırlamaktadır. Özellikle alışveriş tutkunları Milano’yu tercih ederler. Pek çok önemli moda markası Milano’da bir araya gelmiştir.

Yine de bu şehir kesinlikle görülmesi gereken tarihi yerlere de sahiptir. Peki İtalya’nın en modern şehri Milano’da görülmesi gereken bu yerler nelerdir ?

Paris’te Eyfel Kulesi, Barcelona’da La Sagrada Familia ne ise Milano’da da Duomo di Milano odur. Kentin görülmesi gereken en önemli yapısı olan Duomo Katedrali muhteşem bir mimariye sahiptir. Tamamı taş bu devasa yapının inşası 500 yıl sürmüştür. Avrupa’nın en büyük dördüncü katedralidir ve mutlaka ziyaret edilmelidir.

Bir diğer önemli tarihi yapı Galleria Vittorio Emanuele  ‘dir. Bu yapı dünyanın ilk alışveriş merkezlerinden birine örnektir. Avrupa’nın en güzel caddeleri yazımızda da bahsettiğimiz Corso Vittoria Emanuele üzerinde bulunur.

Corso Vittoria Emanuele oldukça popüler ve önemli bir caddedir. Duomo Meydanı ve San Babila Meydanı’nı bağlayan cadde yayalaştırılmıştır. Pek çok ünlü markanın yanısıra, kafeler, restoranlar ve sinemalarla Milan’ın mutlaka görülmesi gereken yerlerindendir. Elbette bu önemli meydanları da görmelisiniz. San Babila Meydanı’nda Leonardo da Vinci heykeli ve opera binası bulunur.

Dünyadaki en ünlü opera binalarından biri La Scala Opera Evi’dir. Eğer burada muhteşem bir opera izleme fırsatı yakalayamazsanız, içindeki müze bölümünü gezebilirsiniz.Opera binası içine turlar da düzenlenmektedir. Eğer operaya ilginiz varsa aylar önceden bilet almakta fayda var.

Sanata ve müzelere ilgi duyanlar için diğer önerimiz Brera Sanat Galerisi’dir. Oldukça iyi korunmuş bu avlulu tarihi yapı içinde çok sayıda önemli eser bulunur.

Son olarak kesinlikle görmeniz gereken bir yer daha var. Burası dünyanın en önemli sanat eserlerinden biri kabul edilen Son Akşam Yemeği eserinin bulunduğu yer. Burası Santa Maria Della Grazie Kilisesi’dir. Leonardo da Vinci’nin bu muhteşem eseri ve daha pek çok önemli eseri bu kilisede görebilirsiniz.

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment