Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Münih Seyahatinde Görmeniz Gereken Yerler

Avrupa

Münih Seyahatinde Görmeniz Gereken Yerler

Münih Seyahatinde Görmeniz Gereken Yerler
Kasım 07
09:39 2016

Şehrin ilk görülmesi gereken yeri Marienplatz yani Meryem Ana Meydanı’dır. Bu meydan pek çok tarihi yapı ile çevrilidir ve kentin kalbidir. Bu tarihi yapılar arasında kafeler, restoranlar, müzeler ve kiliseler de bulunmaktadır. Bu meydanda pek çok etkinlik yapılır ve sürekli yaşam dolu bir yerdir. Meydandaki Meryem Ana Sütunu’nu da görmelisiniz.

Münih’te görülmesi gereken önemli yapılar arasında Belediye Binaları bulunmaktadır. Bunlar yeni belediye binası Neues Rathaus ve eski belediye binası Altes Rathaus’ dur. Eski belediye binası gotik mimari tarzda inşa edilmiş görkemli bir yapıdır. Meryem Ana Meydanı’nda bulunur. Yeni belediye binası ise neo-gotik tarzda inşa edilmiştir ve Münih’in en önemli yapılarından biridir. Bu yapı 80 metrelik bir kuleye sahiptir. Bu kuleye çıkarak muhteşem bir Münih manzarası izleyebilirsiniz.

Meryem Ana Meydanı’ndan ayrılmadan önce Aziz Peter Kilisesi’ni de mutlaka görmelisiniz.

Artık Münih’in simgesi haline gelmiş yapıdan söz edebiliriz. Bu yapı Meryem Ana Kilisesi yani Frauenkirche. Bu kilise, özellikle görkemli kuleleri ve bu kulelerin kubbeleri ile ünlüdür. 99 metre yükseklikteki kulelere çıkarak şehrin en iyi panoramasını izlemeniz mümkün. Bu gotik şaheseri mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Münih’teki Önemli Müzeleri Mutlaka Ziyaret Edin !

Münih tarihi yapıları kadar, modern yapıları ile de ünlüdür. Münih şehri tarih ve modernizmin bir arada bulunduğu bir şehirdir. İşte tam bu noktada dünyanın en büyük bilim ve teknoloji müzesinden söz etmezsek olmaz. Bu müze Münih’teki Deutsches Müzesi, bizdeki adıyla Alman Müzesi’dir. Münih’in en sevilen müzelerinden biri olan Alman Müzesi her yıl ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Müze turunuza modern mimari ile devam etmek isterseniz o halde ikinci durağınız BMW Müzesi olmalıdır. Sıradışı bir mimariye sahip olan müzede, teknoloji ve dünya tarihinde bir yolculuğa çıkacaksınız.

Eğer Münih’teki diğer önemli müzeleri de ziyaret etmek istiyorsanız çokça seçeneğiniz var. Bir ortaçağ yapısı olan Bavyera Ulusal Müzesi kesinlikle görülmeye değer.

Münih’den dönmeden önce alışveriş yapmak ve kentin en canlı caddelerinden birini görmek isterseniz Maximilianstrasse gideceğiniz yer olmalıdır. Burası Münih’in en önemli alışveriş caddelerinden biridir.  Bu cadde Max-Joseph Platz’den başlar ve üzerinde pek çok önemli mazağa yer alır.

Max-Joseph Platz üzerinde de Rezidenz ve National Theatre binalarını görebilirsiniz.

Hem tarih hem modernizm dolu şehir Münih’i asla unutmayacaksınız. Siz de seyahat planınızı en uygun biletlerle şimdiden yapın.

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment