Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Seyahat Sırasında Sorunlarla Karşılaştığımızda Ne Yapabiliriz ?

Seyahat ipuçları

Seyahat Sırasında Sorunlarla Karşılaştığımızda Ne Yapabiliriz ?

Seyahat Sırasında Sorunlarla Karşılaştığımızda Ne Yapabiliriz ?
Kasım 18
09:00 2016

Seyahat ederken bazı problemlerle karşılaşabiliriz ve bazen bunlarla nasıl başa çıkacağımızı bilemeyiz. Bu sebeple bu yazımızda sizlere bu problemlerin temel çözüm yolları hakkında bilgi vereceğiz. Bir daha seyahat sorunları ile karşılaşmamak için ne yapmalısınız ve nelerden kaçınmalısınız ?

Sık karşılaşılan ilk problem cüzdanınızın çalınmasıdır. Böyle bir durumda farklı çözümlere başvurabilirsiniz. İlk yapmanız gereken havaalanı polisi ile görüşmektir. O an ne yapmanız gerektiği ile ilgili size bilgi vereceklerdir. Çalınan cüzdan ya da bagajınızda önemli şeyler olması durumuna karşın, bir sigorta şirketi ile görüşerek seyahate çıkmış olmak önemlidir. Size tavsiyemiz paranızı, ve hatta önemli evraklarınızı parçalara ayırarak farklı bölmelere yerleştirmeniz. Hatta herşeyinizi bir anda kaybetmemek için bunları farklı çanta ve bagajlara dahi koyabilirsiniz. Daha önemlisi bankanızın telefon numarasına sahip olmanızdır. Kredi kartınızı kaybetmeniz durumunda bankayı arayabilir ve iptal işlemini yapabilirsiniz.

Bir başka problem jet lag olarak bilinen uçuş sonrası ritim bozukluğu ve uyku düzensizliğidir. Bu durum özellikle seyahatiniz uzunsa ortaya çıkar. Böyle bir seyahatte size tavsiyemiz uçuş esnasında saatinizi gideceğiniz ülke saatine göre değiştirmeniz. Ek olarak, alkol ve kahve içmemeniz, çok yağlı ve tuzlu yememeniz de tavsiye edilir.

Son olarak, bir diğer önemli problem olan uçağımızı kaçırmaktan bahsedelim. Bu durumda en önemli olan strese kapılmamak çünkü nihayetinde bu olay dünyanın sonu değil. Havayolu şirketiniz ile konuşmalı ve mümkün olan en iyi çözümü bulmalısınız. Sabırlı olmalı ve olabildiğince kısa sürede başka bir uçuş bulmalısınız.

Seyahat ederken bu tavsiyeleri aklınızda bulundurun. Her şey yolunda gidecek !

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment